ПЦУ вперше взяла участь у зустрічі за участі представників інших православних церков світу

Фото: religion.in.ua

1 червня у Стамбулі розпочав роботу ІІІ екологічний саміт Халкі, організований Константинопольським Патріархатом за участі Православної богословської семінарії св. Володимира у Нью-Йорку та семінарії Святого Хреста в Бостоні. У робочій зустрічі беруть участь представники православних церков Греції, Александрії, Кіпру, Грузії, Румунії, Болгарії, Америки, Фінляндії, Естонії, УПЦ в Канаді, Коптської церкви. Православну церкву України на саміті представляють ректор Волинської православної богословської академії протоієрей Володимир Вакін і викладач Київської православної богословської академії протоієрей Андрій Дудченко.

Про це повідомляє Релігія в Україні з посиланням на Рreobraz.kiev.ua.

У вітальному слові патріарх Варфоломій, який з 1989 року є світовим православним лідером в екологічних ініціативах, наголосив на важливості екологічного мислення та дбайливого ставлення до творіння, адже християни є відповідальними за захист планети. Серед інших екологічних аспектів життя, таких як зниження споживання, застосування відновлюваних ресурсів і переробки, патріарх Варфоломій виділив християнську культуру посту. Щоби навчитися відповідальному ставленню до Богом створеного світу, потрібно уважно читати «книгу творіння» – природу – та дослухатися до того, про що свідчить нам літургія. Патріарх побажав учасникам робочого саміту спільно знаходити нові і життєво важливі шляхи, які допоможуть навернути серця та розум на шлях дбайливого ставлення до матеріального світу, дарованого Творцем.

З благословення предстоятеля ПЦУ митрополита Київського і всієї України Епіфанія та митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра клірик Спасо-Преображенського собору в Києві протоієрей Андрій Дудченко доповів про деякі екологічні ініціативи ПЦУ, зокрема, про громадський рух з відновлення річки Почайни та історичного місця хрещення Київської Русі, що підтримує Переяславсько-Вишневська єпархія ПЦУ. Тиждень тому на ймовірному місці хрещення киян, в історичному гирлі Почайни, на розкопках Поштової площі, ініціативна група встановила православний хрест, який освятив владика Олександр.

Нагадаємо, в ПЦУ нагадали про нові норми правопису щодо написання слів з релігійної тематики.

Loading...