Новини » Політика 4 червня, 2019, 17:25
Поряд із булавою в кабінеті Президента має бути макет гільйотини, – Яворівський
ZIK
ZIK

Попередні керівники держави довели українське суспільство до того, що воно хоче мати механізм імпічменту Президента.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України IV – VII скликань Володимир Яворівський.

Політик, коментуючи розгляд у ВРУ законопроєкту про ТСК, у якому зокрема є положення щодо запровадження процедури імпічменту Президента, припустив, що всім українським президентам і в страшному сні не снилося, що буде реальний механізм імпічменту.

«Записано у Конституції – нехай воно собі там буде, «заморожене», нікого це не лякає. А насправді, для керівника такої держави – такої запущеної, як наша, понад те, за умови, що наші виборці дуже часто помиляються і десь приходять до тями тільки через рік-півтора чи два, мені здається, що разом із булавою у кабінеті Президента повинна висіти або принаймні повинен бути макет гільйотини. Він повинен пам’ятати, що якийсь суд, якась жорстка відповідальність повинні бути», – вважає Володимир Яворівський.

Політик зауважив, що попередні керівники держави довели українське суспільство до того, що воно хоче мати механізм імпічменту Президента.

Законопроект про ТСК, де передбачено процедуру імпічменту, Володимир Яворівський називає «схрещенням вужа та колючого дроту». Він погодився, що закон про ТСК потрібен для того, щоб посадовці, яких викликають на засідання такої комісії, були зобов’язані прийти. Водночас у нього є сумніви, чи прийме нині «деморалізований парламент» цей законопроект.

Як повідомляли, 29 травня Президент України Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді України законопроект про особливості припинення дії повноважень Президента.

На сайті ВРУ оприлюднили текст президентського законопроекту про імпічмент.

Під час Погоджувальної ради 3 червня представник Президента України у ВРУ Руслан Стефанчук просив парламентарів найближчим часом розглянути президентський законопроект про імпічмент, а також законопроект про зняття депутатської недоторканності та забезпечення виборчих прав військовослужбовців.

4 червня народні депутати відмовилися включати до порядку денного президентський законопроект про імпічмент. Того ж дня нардепи розпочали розгляд у другому читанні законопроект про ТСК, в якому зокрема передбачені положення щодо запровадження процедури імпічменту Президента.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 10:50 :36