Новини » Політика 4 червня, 2019, 21:52
«Партія мерів» має шанси на подолання 5% бар’єра, – експерти
Скринька з бюлетенями
Скринька з бюлетенями

«Партія мерів», яка братиме участь в парламентських виборах під брендом «Довіряй справах», має шанси на подолання 5% бар’єра й проходження в парламент.

Про це на своїй сторінці в Facebook написали низка українських політологів, коментуючи з’їзд партії «Довіряй справам», який пройшов 2 червня у Харкові, повідомляють «Українські новини».

Як зазначає на своїй сторінці в Facebook політолог Юрій Гаврилечко, «партія мерів» має серйозний потенціал як на Заході країни, так і на Сході, оскільки в її основі лежить соціально-економічний порядок денний.

«До сих пір основні партії в Україні були партіями еліт того чи іншого регіону. Так, за часів Кучми були «дніпропетровські», за Януковича – «донецькі», а за Порошенка – «вінницькі». В результаті їхньої діяльності країна розколювалася на частини. А заходження у парламент партії регіональних еліт може привести до зворотного результату – посилення інтеграції регіонів та підвищення їхнього зв’язку», – пише Гаврилечко.

На думку керівника центру «Третій сектор», політолога Андрія Золотарьова, «партія мерів» може розраховувати на подолання 5% бар’єра.

«Сума потенціалів політичних машин мерів і регіональних еліт дозволяє партії розраховувати на подолання 5% бар’єра. Але ж є ще й великий загін мажоритарників. Навіть з урахуванням можливих втрат представництво «ДД» в Раді напевно буде», – вважає керівник центру «Третій сектор» Андрій Золотарьов.

Як зазначає директор Агентства соціальних комунікацій, політолог Сергій Белашко, поява в українському політикумі партії місцевих еліт буде корисною для подальшої децентралізації.

«Лідери «Довіряй справам» вже неодноразово демонстрували вміння вибудовувати відносини з центром, незалежно від політичного режиму. Тому теоретично ця партія має серйозний електоральний потенціал в різних регіонах України та далеко за межами трикутника Харків-Одеса-Ужгород», – пише Белашко.

Як повідомлялося раніше, міські голови Харкова і Одеси Геннадій Кернес і Геннадій Труханов домовилися про створення спільної партії для участі в парламентських виборах.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 19:24 :10