Новини » Політика 4 червня, 2019, 15:50
НАБУ зібрало колег-антикорупціонерів з сусідніх держав: говорили про злочини на митниці
Фото: twitter.com/nab_ukr
Фото: twitter.com/nab_ukr

Сьогодні, 4 червня, у Львів відбувся семінар на тему: «Транскордонна співпраця щодо протидії кримінальним корупційним правопорушенням в митних органах», що був організований Львівським територіальним управлінням НАБУ за підтримки Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в України. На заході були присутні Директор НАБУ Артема Ситника, директора польського ЦАБ Ернест Бейда, директор ДБР Роман Труба, представники антикорупційних інституцій з Польщі, Словаччини, Румунії, Молдови та Угорщини. Також були запрошені фахівці з СБУ, Держприкордонслужби та митної служби.

На жаль, поспілкуватись з Артемом Ситником не вдалося, то ж про особливості транскордонної злочинності та її протидії з боку антикорупційних органів сусідніх держав розповіли директора польського ЦАБП Ернест Бейда та керівник Львівського територіального управління НАБУ Тарас Лопушанський, інформує кореспондент ІА ZIK.

«Сьогодні вдалося організувати унікальний захід: ми запросили на спільну зустріч антикорупційні органи усіх держав, з якими межуємо на заході Україні, на території Львівського теруправління НАБУ. Це Польща, Угорщина, Словаччина і Молдова.

Адже дуже важливо, коли антикорупційні органи різних країн спільно працюють для досягнення однієї мети – протидіяти зловживанням в митних органах. Тому сьогодні ми зібралися для того, щоби напрацювати ефективні шляхи взаємодії та покращення нашої співпраці – злочинний світ дуже мобільний і винахідливий і цьому треба вміло протидіяти та запобігати», – розповів керівник Львівського територіального управління НАБУ Тарас Лопушанський.

Ще одним важливим превентивним значенням цього заходу, на думку пана Тараса, є те, що про нього дізнаються ті органи, які організовують, чи покривають корупцію на кордоні. І задумаються над тим, що їх може дістати «рука закону».

«Особливо хочу відзначити нашу співпрацю з Центральним антикорупційним бюро Польщі, з якими ми працюємо вже три роки і з якими у нас дуже добрі робочі відносини. Найбільш тісні контакти Львівського теруправління з відділенням у Ряшеві і ми вже маємо хороші результати, про які повідомляли напередодні», – зазначив керівник Львівського тер управління НАБУ.

Високо оцінив результати співпраці з НАБУ й керівник ЦАБ Польщі Ернест Бейда.

«Вже три роки ми дуже активно співпрацюємо: обмінюємось поточною інформацією та аналітичними даними, спільно проводимо слідчі та оперативні дії. І це справжня реальна співпраця. НАБУ є стратегічним партнером ЦБАП і це чудовий приклад співпраці між Україною і Польщею.

В Україні корупція має великі масштаби, але також є значний поступ у боротьбі з нею. І належним прикладом цього є реалізація нещодавно спільної операції на кордоні, що стало можливим завдяки всесторонній активній співпраці з НАБУ», – підтвердив Ернест Бейда слова Тараса Лопушанського.

Також він відзначив, що у сучасному світі, і боротьбі зі злочинністю зокрема, є важливою інформація і швидкість обміну нею. Особливо це стосується транскордонної злочинності – в цьому випадку належна співпраця та швидкий поточний обмін даними є дуже важливі. Ще одним аспектом співпраці є розуміння побудови корупційних схем та дані про ключових осіб, які «тримають парасолю» над ними.

«На цьому заході ми хотіли б колегам зі Словаччини, Угорщини та Румунії розповісти про наші успіхи у Польщі, а також про успішний досвід співпраці з НАБУ.

Ми розуміємо, що можливості українських колег є обмежені. Адже у них працює всього 700 осіб, в той час, як у нас – 1200. Майже вдвічі більше! Тим не менше результати роботи НАБУ є вражаючі і ця допомога, яка їм надається з боку міжнародних партнерів і це, як вони вміло її використовують – заслуговують на повагу», – додав головний польський антикорупціонер.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 05:41 :14