Новини » Львів 4 червня, 2019, 10:57
Музика та література: У Львові відбудеться міжнародний музичний фестиваль LvivMozArt
Cпівзасновниця та арт-директор LvivMozArt, головний диригент в Опері і Філармонійному оркестрі австрійського міста Ґрац Оксана Линів. Фото організаторів LvivMozArt
Cпівзасновниця та арт-директор LvivMozArt, головний диригент в Опері і Філармонійному оркестрі австрійського міста Ґрац Оксана Линів. Фото організаторів LvivMozArt

Тема цьогорічного, вже третього за ліком, заходу – Музика та Література. Впродовж фестивалю, а проходитиме він 3 – 11 серпня, тема синтезу мистецтв буде лейтмотивом усієї концертної програми.

Про це ЗІКу розповіла співзасновниця та арт-директор LvivMozArt, головний диригент в Опері і Філармонійному оркестрі австрійського міста Ґрац Оксана Линів.

Розпочнеться фестиваль у Палаці Потоцьких Музично-літературним салоном, учасники якого у форматі круглого столу говоритимуть про літературні та музичні джерела в період музичного розквіту як покоління Моцартів, так і літературної творчості Йозефа Рота – вже у ХХ столітті.

Наступного дня, 4 серпня, вперше в історії України та Австрії буде проведено пам’ятний концерт з присвятою письменнику і журналісту, який народився в містечку Броди на Львівщині, Йозефу Роту – одному з найвагоміших німецькомовних авторів ХХ сторіччя, чия драматична доля поєднала українську, австрійську та єврейську історії і стала символом нерозривних зв’язків України з Європою. За словами Оксани Линів, 2019 року «маємо надзвичайну нагоду відзначити подвійний ювілей Рота – 125 років від народження та 80 років по смерті, і це насправді унікальна подія».

Концерт відбудеться у Бродах, біля залишків синагоги, зруйнованої під час ІІ Світової війни. «Синагога постане правдивою кулісою унікального мистецького дійства із сучасною постановкою, відео-інсталяціями та символічною програмою, в якій буде задіяно понад 200 митців та зіркових солістів з усього світу», – розповідає Оксана Линів.

Учасник LvivMozArt гурт KURBASY. Фото організаторів LvivMozArt
Учасник LvivMozArt гурт KURBASY. Фото організаторів LvivMozArt

У програмі концерту – твір сучасної української композиторки Богдани Фроляк (Львів) Kyrie eleison та прем’єра твору Абраама Броди (скрипка-перформанс, США), створеного спеціально на замовлення фестивалю. Кульмінацією стане виконання масштабної Третьої симфонії Kaddish видатного американського композитора, диригента та гуманіста Леонарда Бернстайна, сина єврейських емігрантів, які походили з Рівненщини. Симфонія написана з використанням канонічним текстів єврейських молитов, є реакцією митця на події Голокосту та присвячена пам’яті Джона Кеннеді, який загинув за кілька тижнів до прем’єри. «Цей твір став світовим символом долі єврейського народу та посланням-посилом майбутнім поколінням – «Ніколи знову!», – зазначає Оксана Линів.

Учасник LvivMozArt Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів». Фото організаторів LvivMozArt
Учасник LvivMozArt Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів». Фото організаторів LvivMozArt

Виконавці – Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів», Львівська хорова чоловіча капела «Дударик». Соліст – Пумеза Мацікіза (Південно-Африканська Республіка).Читець – Санні Мелез (Швейцарія). Диригент – Оксана Линів.

Загалом цьогорічний LvivMozArt – це близько двох десятків (програма наразі уточнюється і доповнюється) яскравих музичних подій і для дорослих, і для дітей.

В афіші, зокрема, – опера-реквієм відомого українського режисера Влада Троїцького «IYOV» для препарованого роялю, ударних, віолончелі та солістів, яка, наголошує Оксана Линів, кілька років тому очолила список найкращих сучасних опер світу. Створена за книгою Йова зі Старого Завіту з використанням сакральних латинських текстів, опера «IYOV» – це синтетика жанрів, які вперше в світовій історії поєдналися разом: опера, реквієм та ораторія.

У програмі LvivMozArt – симфонічна, хорова та фортепіанна музика, також – моновистава «Дзеркало» (перформанс), програми «Подорож Моцарта до Праги» та «Чарівний перстень Вольфганга». Лунатимуть, звісно ж, твори патрона фестивалю – Франца-Ксавера Моцарта. «Має привернути увагу публіки й концерт «Соколов та друзі» (програма «Шульхофф/Хартманн/Шостакович») – це ідея харків’янина скрипаля Валерія Соколова. Концерт-презентація виставки найпотужнішого моцартівського товариства в світі, Зальцбурзького Моцартеуму, матиме повне право вважатись історичною подією для України – захід відбуватиметься в Палаці Потоцьких, матиме назву «Моцарт – зв’язок поколінь» і представить скрипкові твори Леопольда, Вольфганга Амадея та Франца Ксавера Моцартів».

Учасник LvivMozArt Валерій Соколов, скрипка. Фото організаторів LvivMozArt
Учасник LvivMozArt Валерій Соколов, скрипка. Фото організаторів LvivMozArt

Розгортатимуться події на кількох майданчиках, і це, крім вище згаданих Палацу Потоцького та площі біля синагоги у Бродах, – Львівська опера, філармонія, трамвайне депо (перехрестя вул. Вітовського – Героїв Майдану – Сахарова), Домініканський собор.

Учасник LvivMozArt  BLJO /Баварський молодіжний симфонічний оркестр. Фото організаторів LvivMozArt
Учасник LvivMozArt BLJO /Баварський молодіжний симфонічний оркестр. Фото організаторів LvivMozArt

Учасники LvivMozArt – світової слави музиканти зі Сполучених Штатів Америки, Литви, Німеччини, Швейцарії, Болгарії, Таїланду, Південно-Африканської Республіки, Франції, Польщі, Австрії та України. Дехто приїде до Львова вже втретє, і це означає, що LvivMozArt має дуже високі рейтинги.

Учасник LvivMozArt Іовіц Івановіч, акордеон. Фото організаторів LvivMozArt
Учасник LvivMozArt Іовіц Івановіч, акордеон. Фото організаторів LvivMozArt
Учасниця LvivMozArt Віві Вассилєва, ударні. Фото організаторів LvivMozArt
Учасниця LvivMozArt Віві Вассилєва, ударні. Фото організаторів LvivMozArt

Хвала нашій Оксані Линів.

Тетяна Козирєва,
для IA ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-20 00:38 :47