Новини » Світ 4 червня, 2019, 13:37
Мусульмани відзначають свято Розговіння – Ід аль Фітр чи Ураза Байрам
Мусульмани відзначають свято Розговіння – Ід аль Фітр. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Мусульмани відзначають свято Розговіння – Ід аль Фітр. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Сьогодні, 4 червня, мусульмани відзначають свято Розговіння – Ід аль Фітр чи Ураза Байрам. Йому передує 30-денний піст, що розпочинається в перший день молодика місяця Рамадан. За віровченням ісламу, саме в цей місяць пророкові Мухаммеду скорилася Мекка й мусульманам даровано Коран.

За чотири дні до свята мусульмани починають ретельно прибирати оселю та господарські приміщення. У цих приготуваннях беруть участь усі члени сім’ї. У ці ж дні відвідують цвинтарі, впорядковують могили близьких. Дітям заздалегідь шиють або купують новий одяг, взуття. Готують традиційні страви та солодощі. Перед святом усі члени родини повинні обов’язково скупатися, одягти чисту білизну.

Таким чином готуються до священної ночі місяця Рамадан, яка припадає на 27 число.

Усі зготовлені вдома наїдки діти розносять сусідам – відбувається взаємний обмін святковими стравами. Місячний піст завершується у свято Розговіння. Ніч напередодні свята у мусульман називають ніччю «вирішення людських доль або ніччю могутності». Вважається, що саме цієї ночі Аллах визначає долю кожної людини на весь рік.

«Ось і добіг до свого кінця священний мусульманський місяць Рамадан! Сьогодні свято Розговіння – Ід аль Фітр чи Ураза Байрам (або ще Рамазан-Байрам). Нехай цей день буде лише натхненний і легкий! А всі жертви – духовні, тілесні чи матеріальні, які були віруючими принесені в священний місяць посту і молитви – стануть приємними і бажаними для Господа! Дорогі мусульмани! Зі святом! Радійте і веселіться!», – написав у Facebook український релігіознавець Андрій Юраш.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 16:29 :41