Новини » Політика

Конституційний Суд приступив до розгляду указу Зеленського про розпуск Ради

Будівля Конституційного Суду України. Фото: Кравченко Андрій/УНІАН

Велика палата Конституційного Суду розпочала розглядати подання 62 нардепів щодо конституційності указу президента про розпуск Верховної Ради.

Відповідна інформація оприлюднена на сайті суду.

«Розгляд питання щодо визначення форми конституційного провадження у справі за конституційним поданням 62 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) указу Президента України «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів», – йдеться у порядку денному на четверте червня.

Сьогодні, 4 червня, під час засідання суд має вирішити у письмовій чи усній формі розглядати це провадження.

Суддею-доповідачем у цій справі виступає Віктор Кривенко.

Як повідомляли раніше, Президент Володимир Зеленський 20 травня під час інавгураційної промови оголосив про розпуск парламенту. У вівторок, 21 травня, він підписав указ про дострокове припинення повноважень парламенту та призначення виборів на 21 липня. У четвер, 23 травня, указ набув чинності після опублікування в «Урядовому кур’єрі».

Вранці 23 травня координатор громадянського руху «Спільна справа» Олександр Данилюк заявив про оскарження у Верховному Суді указу Президента про розпуск Ради.

24 травня народні депутати від фракції «Народний фронт» Андрій Тетерук та Ігор Алексєєв внесли до КСУ подання з 62 підписами народних депутатів про неконституційність указу Президента про дострокове припинення повноважень ВР. Вони попросили розглянути це подання упродовж місяця.

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

Loading...