Новини » Політика 4 червня, 2019, 13:01
Керівник ДБР пояснив причини відкриття ГПУ провадження щодо себе
Роман Труба. Фото: facebook.com/dbr.gov.ua
Роман Труба. Фото: facebook.com/dbr.gov.ua

Роман Труба розповів, що заява у ГПУ від Ради громадського контролю була скерована через те, що він відмовився продовжувати повноваження деяких її членів.

Про це він повідомив у Львові на спільному семінарі, організованому НАБУ, «Транскордонна співпраця щодо протидії кримінальним корупційним правопорушенням в митних органах», інформує кореспондент ІА ZIK.

«Я би провів певну аналогію, що такі заяви з’являються, коли я приймаю певні кадрові рішенні. Перша хвиля почалася, коли я минулого року не призначав на посади 27 осіб, тоді стосовно мене члени Ради громадського контролю при ДБР хотіли відкрити кримінальне провадження за державну зраду.

Друга хвиля почалася зараз, коли мною були прийняті звичайні рішення щодо осіб, які не пройшли випробувальний термін і стосовно яких були встановлені факти порушення професійних обов’язків. Це викликало обурення і, як результат, звернення і кримінальне провадження. І походить воно від тих людей, яким я не хотів продовжити термін перебування у раді громадського контролю з причини того, що їхні повноваження діють лише один рік.

Я розумію, що в подальшому подібні спроби тиску будуть продовжуватись і ми до них готові. Найпростіший запобіжник щодо них – це діяти в межах закону. Я готовий давати свідчення і відстоювати правомірність своїх дій», – поінформував керівник ДБР.

Нагадаємо, вчора, 3 червня, речник Генпрокуратури Андрій Лисенко повідомив, що ГПУ внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості щодо вчинення директором ДБР Трубою кримінального правопорушення.

За його словами, 31 травня голова Ради громадського контролю при ДБР Максим Болдін і секретар ради Надія Корінна подали до ГПУ заяву про вчинення Трубою низки злочинів.

В цій заяві директора ДБР звинувачують в умисному невиконанні рішення суду, службовій недбалості, зловживанні владою і розголошенні даних досудового розслідування.

За інформацією, викладеною у зверненні, ГПУ внесла дані до ЄРДР. Розслідування кримінальної справи доручене Головному слідчому управлінню Національної поліції України.

Ще раніше стало відомо, що Роман Труба звільнив чотирьох керівників відомства через невідповідність посадам, на які вони були призначені з шестимісячним терміном випробування.

Йшлося про директора Територіального управління ДБР в Полтаві Володимира Тимошка, керівника Другого управління організації досудових розслідувань Олександра Тури, керівника Фінансового управління Дениса Луцика і керівника Управління забезпечення діяльності Василя Титарчука.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 13:53 :53