Новини » Економіка 4 червня, 2019, 15:16
Автоматичне повернення екоподатку: Мінекології запропонували стати «модератором»
<nbsp;>

Сплата підприємствами екологічного податку з 2015 року не скеровується на екологічні потреби. Такий стан справ турбує галузевих експертів і екологів. Для виправлення ситуації народні депутати Оксана Заружко і Максим Єфімов підготували законопроект, покликаний підвищити ефективність використання коштів у цій сфері.

Про це повідомили автори проекту, інформує Апостроф.

Представники Верховної Ради відзначили, що реформа розподілу екоподатку була підготовлена ​​з метою адаптації державної екологічної політики до міжнародних стандартів.

«У підприємств-забруднювачів немає ніяких стимулів, щоб посилювати увагу до екологічного питання. Їм дешевше оплатити цей екологічний податок, ніж інвестувати величезні кошти в еко-модернізацію. Саме тому, вивчивши досвід наших європейських партнерів, зокрема Чеської республіки та королівства Швеції, де створені моделі партнерства ключових галузей промисловості і енергетики з питань екологічної модернізації, подібну модель хочемо ввести і в Україні», – зазначає Заружко.

Суть проекту полягає в тому, щоб до 70% екологічного податку, який нараховується кожному підприємству, можна було автоматично повернути в тому випадку, якщо підприємство провело екологічну модернізацію і довело її ефективність.

«Ми пропонуємо змінити Бюджетний і Податковий кодекси таким чином, щоб у підприємств з’явилися податкові стимули вкладати гроші в довгострокові проекти екологічної модернізації. І після того, як Міністерство екології та природних ресурсів проведе експертизу і підтвердить, що ця модернізація корисна для навколишнього середовища України – до 70% від нарахованого екологічного податку підприємства могли б заощадити, їм ці кошти були б відшкодовані. Це відбуватиметься в автоматичному режимі, на зразок того, як це зараз є з податком на додану вартість», – пояснила автор проекту.

Проблему обговорювали фахівці в ході Міжнародного форуму Innovation Market. У тексті резолюції форуму наголошено, що тривожні тенденції в питанні розподілу еко-податку виникли відразу після законодавчих змін у 2015 році.

«До 2013 року кошти (отримані від еко-податку, – ред.) скеровувались до спеціального фонду Державного бюджету, з 2014 року – в загальний фонд. З 2015 року виключена норма, яка дозволяла підприємствам отримувати частину коштів екологічного податку на реалізацію екологічних заходів», – йдеться в документі.

Таким чином, лише в 2018 році більше 4 мільярдів гривень податків пройшли повз екологічні заходи.

«Екологічний податок в Україні розглядається як фіскальна функція, а не спрямовується на вирішення екологічних проблем... Засоби, які витрачаються на екологічне оздоровлення країни, недостатні і набагато менше розміру екологічного податку, який сплачують підприємства-забруднювачі», – зазначається у висновках експертів.

Нагадаємо, що напередодні депутат Заружко закликала державу подбати про цільове використання екологічного податку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 22:06 :11