Новини » Економіка 3 червня, 2019, 14:27
Влітку Україна має погасити боргів на $1,8 млрд, – НБУ
Долари США. Фото: Getty Images/Global Images Ukrain
Долари США. Фото: Getty Images/Global Images Ukrain

Україні у червні-серпні 2019 року потрібно буде погасити зовнішніх боргів на суму 1,8 мільярдів доларів.

Про це голова ради Національного банку України Богдан Данилишин написав на своїй сторінці у Facebook.

Данилишин зазначив, що літо обіцяє бути бурхливим в політичному плані, навряд чи спокійніше на політичному фронті буде і восени.

Він нагадав, що 2019 рік – період найбільших виплат за зовнішнім держборгом. За три літніх місяці Україні потрібно буде виплатити зовнішніх боргів на суму 1,8 млрд доларів, у вересні – 1,7 млрд доларів.

«Плюс до цього – очікуваний в липні-серпні вихід нерезидентів з гривневих ОВДП, які вони купували в січні-квітні, приблизно на еквівалент 1 млрд доларів, з подальшою конвертацією отриманих грошей у валюту», – додав він.

Голова Ради НБУ вважає, що Україна впорається, але в чималому ступені за рахунок запозичень уряду, в окремих випадках – міжнародних резервів НБУ, які вже за підсумками травня знизяться через виплати за держборгом 1,7 млрд доларів.

Данилишин відзначив ризики на валютному ринку. На його думку, можливе помітне зменшення міжнародних резервів саме по собі здатне дати негативний психологічний сигнал учасникам валютного ринку.

«Не можна забувати і те, що до початку опалювального сезону, тобто, до жовтня, Україні необхідно закачати в підземні газосховища 15-16 млрд. куб. м. природного газу за літній сезон (травень-вересень). При нинішніх ринкових цінах для цього знадобиться близько 2,5 млрд доларів, які доведеться знайти в найближчі чотири місяці (в цілому потрібні 3 млрд доларів, але у «Нафтогазу» є кредитна лінія на 0,5 млрд доларів). Таким чином, сприятлива ситуація на валютному ринку, що спостерігалася протягом весни, може ускладнитися», – зазначив він.

Данилишин розділяє позицію аналітиків Нацбанку, які вважають, що в цьому році не виключено уповільнення темпів економічного зростання до 2,5-2,7%.

«Україна – країна з малою відкритою економікою, орієнтованою на експорт агропродукції, сировини і напівфабрикатів з низькою доданою вартістю. Тобто, серйозно залежить від світових цін на сировину і ситуації в економіках країн наших основних торговельних партнерів», – вважає він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 19:55 :50