live
Новини » Світ

В Алжирі перенесли президентські вибори – немає бажаючих поборотися за посаду

Алжир переносить дату президентських виборів, оскільки не зареєстрований жоден кандидат; вибори були призначені на 4 липня, однак тепер їх, швидше за все, змістять на більш пізній термін.

Про це повідомляє Дзеркало тижня з посиланням на France 24.

Реєстрацію бажаючих поборотися за посаду президента Алжиру було покладено на Конституційну раду країни, однак вона отримала документи лише від двох кандидатів, та й ті були у підсумку визнані недійсними.

Поки що у владі залишається призначений тимчасовим президентом Абделькадер Бенсалах; його повноваження дійсні до 9 липня, після завершення виборів він має передати повноваження демократично обраному главі держави.

Бенсалах фактично виконує обов’язки президента Алжиру з 2 квітня після того, як президент Алжиру Абдельазіз Бутефліка подав у відставку на тлі масових протестів. Причиною демонстрацій стало те, що Бутефліка вирішив балотуватися на п’ятий термін в країні, де за конституцією він не може обіймати посаду президента стільки разів поспіль.

2 квітня Абделькадера Бутефліка оголосив, що йде зі своєї посади. На наступний день члени конституційної ради Алжиру офіційно затвердили його відставку. Проте акції протесту продовжилися і після відставки Бутефліки. Учасники демонстрацій вимагали відставки соратників Бутефліки, в тому числі, прем’єр-міністра Нуреддіна Бедуї, а також Бенсалаха.

За різними даними, 82-річний президент Алжиру страждає від раку, крім того, в 2013 році він переніс інсульт. Особисте життя цієї людини закрите від публіки – нічого не було відомо про його родину, крім того, що він жив в одній квартирі з матір’ю, яка померла в 2009 році.

 Loading...
Loading...
Loading...