Новини » Світ 73

В Албанії можуть забрати безвіз з ЄС через організовану злочинність

Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Європейська комісія підтвердила, що отримала від Нідерландів звернення з проханням переглянути безвізовий режим з Албанією через побоювання у зв’язку з загрозою албанської організованої злочинності.

Про це у понеділок на брифінгу для журналістів в Брюсселі повідомила речниця ЄК Наташа Берто, передає Європейська правда.

«Так, ми можемо підтвердити, що Європейська комісія отримала повідомлення від Нідерландів стосовно Албанії у контексті застосування механізму призупинення дії безвізового режиму», – сказала вона.

«Надалі комісія ретельно оцінить зміст повідомлення відповідно до процедури та оцінюватиме все відповідно до наявних даних та інформації стосовно конкретних обставин. Наступним кроком стане інформування з нашого боку Європарламенту та Ради ЄС. Потім вони нададуть свою оцінку та аналіз… Будь-які кроки до ініціювання процедури призупинення безвізу мають слідувати після ретельної оцінки та аналізу», – додала вона.

Комісія, за правилами, має на вивчення повідомлення від Нідерландів місяць. Лише після цього може бути ухвалене рішення, чи відбирати безвіз у Албанії.

За словами Берто, це вперше в історії Єврокомісія отримує звернення з боку держави-члена про призупинення безвізу з третьою країною.

У квітні парламент Нідерландів проголосував за рішення доручити уряду звернутися до Брюсселя із вимогою відновлення візового режиму для громадян Албанії, який був скасований у 2010 році. Депутати мотивували таке рішення тим, що тільки так можна боротися з кримінальними албанськими бандами у Нідерландах.

Читайте також: Україна на фінішному етапі переговорів про безвіз із Мексикою, – МЗС.

загрузка...
загрузка...
Loading...