Новини » Політика 3 червня, 2019, 14:39
Тягнибок порадив послам Польщі та Ізраїлю погуглити про Шухевича і не множити міфи СРСР

Лідер партії ВО «Свобода» Олег Тягнибок відреагував на заяву посла Польщі Бартоша Ціхоцького і посла Ізраїлю Йоеля Ліона стосовно пам’ятника Роману Шухевичу в Івано-Франківську.

У Facebook Олег Тягнибок порадив послам не втручатися у внутрішні справи України.

«Про заяву послів Польщі й Ізраїлю щодо відкриття пам’ятника Романові Шухевичу в Івано-Франківську: не поширюйте наклепи совєцької пропаганди, не втручайтеся у наші внутрішні справи, не вказуйте нам, хто наші герої та як нам виховувати наших дітей», – йдеться у повідомленні.

Також Олег Тягнибок записав відеозвернення, у якому пояснив, чому позиція послів є неправильною.

«Шановним послам хотів порадити трішки погуглити і не повторювати ті «совєцькі» наклепи стосовно Романа Шухевича та УПА, не робити ті стереотипи, які були нав’язані радянською історіографією. Пам’ятник Роману Шухевичу в Івану-Франківську відкрили на вул. Романа Шухевича. Більше того, відкрили його навпроти гімназії ім. Романа Шухевича. Ось ці діти, до яких ви (посли) апелюєте, вони навчаються в гімназії ім. Героя України Романа Шухевича», – сказав Олег Тягнибок.

Нагадаємо, 23 травня в Івано-Франківську відкрили новий пам’ятник Шухевичу.

Посол Польщі Бартош Ціхоцький і посол Ізраїлю Йоель Ліон заявили, що Шухевич нібито винен у «масових вбивствах».

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків опублікував відповідь на протест послів Польщі та Ізраїлю в Україні з приводу встановлення у місті пам’ятника Роману Шухевичу. Директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович також покоментував протестний лист щодо пам’ятнику Шухевичу в Івано-Франківську.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-02 06:16 :30