Новини » Світ Читать эту новость на русском

Торговельна війна Трампа: Як соя перетворилася на найбільш потужну китайську зброю

Соєві боби. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Можливо на перший погляд здасться, що соя геть безнадійний метод ведення війни. Тим не менше, вона перетворилася на найбільш потужну китайську зброю у торговельній війні зі США.

За повідомленнями, Китай, найбільший у світі покупець цієї культури, припинив купувати американську сою у відповідь на тарифи, запроваджені на китайські товари, вартістю $250 млрд. Це дуже погана новина для фермерів США, – зазначає видання International Business Times.

Хоча відмова китайців від сої, може стати несподіванкою для більшості американців, експертів з аграрної економіки це аж ніяк не дивує, пише видання International Business Times.

Ще до завершення президентських перегонів 2016 року торговельні аналітики розглядали можливість того, що Китай може ввести ембарго на імпорт американської сої на основі протекціоністської риторики обох кандидатів.

У підсумку, у торговельній війні найбільше втрат зазнають американські фермери, що вирощують сою.

Соєві боби у цифрах

Соя є важливою частиною глобального харчового ланцюга, особливо будучи джерелом білка у вирощуванні свиней та птиці.

Важливість Китаю, як ринку виробництва сої, було обумовлене стрімким зростанням попиту на м’ясо. Китайське виробництво свинини, птиці та яловичини зросло на 250% у період з 1986 по 2012 рік та, за прогнозами, збільшиться ще на 30% до кінця поточного десятиліття. Тим не менше, Китай не в змозі самостійно виробляти достатню кількість кормів для тварин, отже, має імпортувати сою з США та Бразилії.

У 2017 році США були другими за обсягом після Бразилії ($25,7 млрд) експортерами сої ($21,4 млрд).

Тим часом, у 2017 році на Китай припадала левова частка світового імпорту сої – $39,6 млрд, або дві третини загального обсягу.

У 2017 році це було гарною новиною для американських фермерів, адже американський експорт становив близько третини китайських закупівель, або $13,9 млрд. Це зробило сою другим цінним товаром американського експорту до Китаю після літаків.

Проте, експорт США до Китаю різко впав, оскільки Китай у квітні запровадив 25%-ий тариф на соєві боби у відповідь на розпочату Дональдом Трампом торговельну війну.

У цьому році, який розпочався 1 вересня, американські фермери експортували до Китаю лише 5,9 млн тонн сої, порівняно з 29 млн. тонн у попередні роки, іншими словами, на 80% менше.

Саме тому тарифи завдають величезної шкоди американським фермерам, наприклад, у штаті Огайо, де соєві боби були на першому місці серед експортованих сільськогосподарських товарів у 2017 році.

На національному рівні штат Огайо є лише сьомим найбільшим експортером сої, після Іллінойсу, Айови, Міннесоти, Небраски, Індіани та Міссурі, які також страждають від тарифів.

Не лише фермери можуть зазнати збитків, втративши частку ринку бразильським фермерам, але й ціни на сою у порту Нового Орлеана впали, і у даний час становлять $9,35 за бушель у порівнянні з $10,82 за бушель рік тому.

Тому, китайці вирішили, в першу чергу, запровадити тарифи на американські соєві боби. Реакція фермерів не забариться, адже соя вирощується у штатах, де багато виборців проголосували за Дональда Трампа. Китай сподівається на те, що фермери будуть закликати адміністрацію відмовитися від подальшої ескалації торговельної війни.

Це здається малоймовірним, враховуючи $28 млрд допомоги, що пропонує адміністрація Трампа фермерам, та те, що вона розглядає можливість запровадження тарифів на китайський імпорт, вартістю $325 млрд. На даний момент, схоже, що обидві сторони налаштовані на довготривалу торговельну війну.

Підготувала Оксана Вергелес,
для ІА ZIK

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...