Новини » Київ 3 червня, 2019, 11:22
Столицю України заполонили картаті метелики

У Києві в перші дні червня з’явилася величезна кількість метеликів, зокрема, сонцевиків будякових.

У Міністерстві екології та природних ресурсів України засилля цих комах пояснюють їхньою міграцією на північ, повідомила прес-служба установи на сторінці у Facebook.

 

«Днями кияни спостерігали феєрію метеликів і багато хто не міг пояснити це явище. Насправді ви побачили, латинською мовою Vanessa cardui. А ще цього метелика в Україні інколи називають чортополохівка», – йдеться у повідомленні.

Ці картаті метелики належить до мігруючих видів. І перелітають з Північної Африки на північ, аби восени знову повернутися до Африки.

«Під час міграції швидкість переміщення метеликів може сягати до 50 км/год і за добу пролітають до 500 км», – відзначили у Мінприроди.

Повідомляється, що ці метелики зимують десь на півночі Африки або на Близькому сході, де відкладають яйця.

«Коли з яєць вилуплюється гусінь, яка згодом перетворюється на лялечку, і з якої навесні виростає новий метелик, то чортополохівки нового покоління знову збираються в зграї і, за невідомим людській науці покликом природи, повертаються за кілька тисяч кілометрів до України й інших, навіть північних країн Європи», – повідомляють у Мінприроди.

У північній Європі теж виводяться нові покоління сонцевиків, які теж мігрують.

«Окрім Будякового сонцевика, сезонна міграція кличе в далеку дорогу ще один вид сонцевиків, які кводяться в Україні. Це – сонцевик адмірал (Vanessa atalanta), в окрасі якого більше чорного кольору», – підсумували у Мінприроди.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-03 20:11 :02