live

Речниця Зеленського закликала Кернеса змінити роль у конфлікті щодо погруддя Жукова

ZIK

Прес-секретар Володимира Зеленського Юлія Мендель закликала міського голову Харкова Геннадія Кернеса бути «арбітром» у конфлікті громадськості щодо пам’ятника Жукову, а не ставати на чийсь бік.

Про це вона заявила під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK.

«Це приклад недосконалої і непродуманої гуманітарної політики, яка продовжувалась протягом останніх кількох років. І вона показує те, що має бути розроблений новий механізм для того, щоб встановити діалог влади і суспільства.

Що мається на увазі: закон про декомунізацію передбачає, що мають бути знесені пам’ятники радянським діячам, але водночас там є пункти, які кажуть про те, що якщо ці радянські діячі були задіяні у протистоянні нацистській окупації, то вони є винятком», – пояснила Юлія Мендель.

Вона також повідомила, що це стосується не лише пам’ятника Жукову, але й провулку Жукова у Харкові. За її словами, Президент Володимир Зеленський закликає владу Харкова з’ясувати цю «правову колізію».

«Зараз мер Харкова має на себе взяти відповідальність як головний арбітр у цій ситуації, а не ставати на чийсь один бік», – акцентувала Юлія Мендель.

Як повідомлялося, у Харкові біля Палацу спорту, де проходив з’їзд партії Геннадія Кернеса та Геннадія Труханова «Довіряй справам», активісти влаштували акцію протесту.

Учасники акції скандували «Ганьба!» тим, хто проходить всередину палацу за запрошеннями.

На думку організаторів акції, з’їзд є «спробою реваншу колишніх членів Партії регіонів».

Участь в акції протесту брали представники «Нацкорпусу», які утворили кордон, щоб люди, які йдуть до Палацу, не мали можливості уникнути «коридору ганьби». Через це перед входом утворилася тиснява.

Внаслідок цього одна людина отримала травми, їй було надано медичну допомогу.

Згодом «Нацкорпус» перемістився до пам’ятника Жукову. Поліція спробувала розігнати учасників акції біля пам’ятника, застосувавши газ, однак не змогла завадити протестуючим.

Пам’ятник Жукову знесли: «Поліція пішла, бюст ламають, відбивають з постаменту прізвище Жукова».

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

Loading...