Новини » Львів Читать эту новость на русском

Маринович вказав на схожість політичної боротьби проти Порошенка і проти Садового

Мирослав Маринович. Фото: ZIK

Віце-ректор УКУ Мирослав Маринович відповів на заклик міського голови Львова Андрій Садового та засудив штурм активістами будівлі Львівської міськради 29 травня. Водночас він зазначив, що не поділяє думки про причетність до згаданих подій партійців Порошенка. Зазначимо, міський голова пов’язав організацію цих подій із представниками БПП і закликав авторитетних львів’ян зреагувати, бо вони на президентських виборах агітували за Петра Порошенка.

Прло це М.Маринович написав у блозі на Zbruc.

«А дії так званих протестувальників були справді гидкими. У нашому місті справді множиться число груп, для яких насильство над безборонними стає насолодою. А безкарність стає заохотою до повторення насильницьких дій. І мені дуже прикро, що голові міста Андрію Садовому, його заступнику Андрієві Москаленку й загалом усій їхній команді довелося пережити цей стрес, а Євгенові Бойку – взагалі зазнати тілесних пошкоджень.

Якщо протестувальники вважають дії міської ради та голови міста хибними, то станьте в мирний пікет, скликайте мітинги, але не дебоширте і не калічте людей. Бо з протестувальників ви перетворюєтесь на злочинців», – написав Маринович.

На його думку, у цій ситуації найбільше запитань – до правоохоронців. «Чи міська рада не є для поліції у списку першочергових об’єктів, за якими має вестися нагляд? Чи ми й у Львові, як колись у Донецьку чи Луганську, маємо дочекатися довкола мерії «протестних» барикад, які починають із гасел соціальної справедливості, а закінчують захопленням влади? Бездіяльність поліції також може бути засобом політичного тиску», – додав віце-ректор УКУ.

М.Маринович не поділяє переконаності мера Садового про причетність до згаданих подій БПП.

«Андрій Іванович вважає, що за нападами на мерію стоїть Петро Олексійович. Я не поділяю цієї переконаності, хоч при цьому і визнаю, що стою надто далеко від політики, щоб простежувати, кому з «сильних світу цього» належать ті чи ті радикальні угруповання. Адже не виключено, що комусь заманеться й реалізувати львівську частину сценарію «Слуги народу». Але й без цього охочих мати свою «армію» в Україні багато. І їм байдуже, що, захищаючи свої оборудки, вони руйнують основи української державності», – зазначив він.

М.Маринович також порівняв стиль політичної боротьби проти Порошенка і тепер проти Садового.

«У час президентської кампанії усі, хто опонував Петрові Порошенку, цілили в «соціалку та аморалку»: мовляв, Президент – «бандит», «прокрався», «збагатився, коли народ зубожів», «гнати його» тощо. Стиль кампанії виключав будь-яке визнання того доброго, що було зроблено командою Порошенка за 5 років його президентства. Як не прикро, все це було властиво й для риторики голови партії «Самопоміч».

А якщо цей стиль, на жаль, був такий успішний, то можна бути певним, що й опоненти Андрія Садового від нього не відмовляться. І справді, біля міської ради чути ту саму риторику: «бандит», «прокрався», «збагатився, коли народ зубожів», «гнати його». І знову – жодного визнання того доброго, що було зроблено Андрієм Івановичем і його командою за 13 років його головування. Цілять у голову «Самопомочі», але рикошетить у мерію. Хоч місце мера й саме по собі привабливе», – зазначив Маринович.

Він закликав опонентів Андрія Садового як голови партії, так і голови міста і закликом припинити використовувати радикальні групи й тітушок для своєї конкурентної боротьби.

«Не прямуйте в широко прочинені ворота насильства, бо те, що нібито дає такий сподіваний ефект, обернеться колись проти вас», – переконаний віце-ректор УКУ.

Як повідомлялося, 29 травня представники громадських огранізацій, що вже кілька днів проводять протестну акцію під Львівською міськрадою, виламали двері до міської ратуші та ввірвались всередину.

Міський голова Львова Андрій Садовий після згаданих подій у мерії оприлюднив звернення у Фейсбуці до авторитетних львів’ян, дорікнувши їм, що вони під час виборів агітували за Порошенка.

«Myroslav Marynovych, Taras Kytsmey, Михайло Косів, Ігор Калинець, Yaroslav Rushchyshyn, середовище Український католицький університет UCuniversity. Звертаюсь до вас з двох причин: по-перше тому, що поважаю; по-друге тому, що під час президентських виборів ви агітували за Петра Порошенка. Я дуже шаную Вашу готовність займати відкриту публічну позицію.

Я дуже сподіваюсь, що і в цій абсолютно дикій ситуації, яка зараз відбувається у Львові (обливання фарбою людей, побиття і напади з ножами на працівників Ратуші) і за якою стоять представники партії БПП у Львові, ви також не змовчите», – написав Садовий.

У відповідь донька шістдесятників Ірини та Ігоря Калинців, громадська діячка, кандидат біологічних наук Дзвінка Калинець-Мамчур закликала мера Садового повернутися до міста, навести порядок, а не ганьбити Львів на всю Україну.

«Але ж Вам довірили життя міста, порядок і спокій. Ви неодноразово заявляєте про прозорість дій і справедливість. Тож приїдьте і зробіть порядок! А не ганьбіть на всю Україну Львів на своєму 24 каналі. І ще одне: якщо Ви хочете підтримки І. Калинця, М. Косіва (який вчора поховав дочку, тому складімо співчуття п. Михайлові і родині) та інших, кого Ви затегали у своєму дописі, то не прив’язуйте це до БПП (тим більше голослівне звинувачення без прізвищ), і не опускайтеся до з’ясовувань, хто за кого агітував. Свободу вибору у нас ще не відмінили??? А Євгенові Бойкові моє співчуття і підтримка!», – зазначила вона.

Голова фракції БПП у Львівській міськраді Петро Адамик заявив, що фракція жодним чином не причетна до штурму та бійки у Львівській міськраді 29 травня, та назвав міського голову Садового маніпулятором.

Loading...