Новини » Львів

Дрогобич відвідав голова офісу Ради Європи в Україні Марті Енберг

Дрогобич відвідав голова офісу Ради Європи в Україні Марті Енберг

До Дрогобича завітав голова офісу Ради Європи в Україні Марті Енберг.

Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на прес-службу виконкому міськради.

Мартін Енберг поспілкувався з міським головою Тарасом Кучмою. У ході бесіди було порушено низку питань, над якими працюють у міськраді: реформа освіти, працевлаштування молоді, комунальні тарифи, розвиток інфраструктури, тепломодернізація будівель.

Тарас Кучма зауважив, що зараз у Дрогобичі триває перехід від пострадянських звичок до формування партнерства та відповідальності між владою та громадою і в цьому активно сприяють відкриті дані, е-сервіси та налагодження комунікаційних процесів.

«Ми оглянули багато міст. Ми побачили, що тут є прогресивний мер. Ми маємо досвід чудової співпраці. Для мене честь співпрацювати з вами», – резюмував Марті Енберг.

Опісля почесний гість привітав депутатів Дрогобицької міської ради під час сесійного засідання, спілкувався з керівником КУ «Інститут міста» Володимиром Кондзьолкою та начальником відділу ІТ та аналізу виконкому міськради Станіславом Гайдером.

«Цього разу ми завітали на Львівщину та разом з Дрогобицькою міською радою обговорили рекомендації щодо модернізації статуту територіальної громади в Дрогобичі та розширення офлайн можливостей для громадської участі у процесі прийняття рішень.

Дрогобич є яскравим прикладом для інших громад, де активно впроваджується цифрова трансформація та інноваційність. Дрогобич впевнено знаходиться на мапі громад-лідерів в Україні у впровадженні електронного врядування, електронних інструментів та смарт-сервісів для громадян. Переможці конкурсу найкращих практик місцевого самоврядування Рада Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» http://www.slg-coe.org.ua/p16563/

На час затвердження Статут громади відповідав стандартам, але законодавство та практика за цей час змінилась. Тому ми запропонували визначити процедури проведення механізмів демократії громадської участі відповідно до сучасних стандартів доброго врядування та найкращих практик, а саме: місцеві ініціативи, громадські слухання, загальні збори жителів громади, публічні консультації, громадські експертизи, звітування міського голови, депутатів», – йдеться у пострелізі офісу Ради Європи в Україні щодо відвідин Дрогобича.Loading...