live

Альтернатива партії Медведчука: Фесенко назвав завдання політсили Кернеса-Труханова

ZIK

Сумнівно, що партія «Довіряй справам», яку очолили мер Харкова Геннадій Кернес і мер Одеси Геннадій Труханов, подолає п’ятивідсотковий бар’єр. Однак, ймовірно, вона відтягне голоси у політичної сили Віктора Медведчука – «За життя».

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Володимир Фесенко.

«Труханов, Кернес… Я б не окреслював їх «партією мерів». Правильніше це назвати партією «Відродження» плюс два очільники Харкова і Одеси. Абсолютна більшість мерів України не бере участі в цій політсилі і не має до неї стосунку», – каже експерт.

Насправді, партія – це спроба кон'юнктурно вплинути на два великі міста, вважає Володимир Фесенко.

«Труханов і Кернес мають дійсно великий вплив у своїх містах і областях. Проте навряд чи ця партія зможе подолати п’ятивідсотковий бар’єр. Максимум їм дістанеться три відсотки», – переконаний політолог.

Що цікаво, і Кернес, і Труханов на президентських виборах публічно підтримували Порошенка, звертає увагу Володимир Фесенко.

«Тому я б назвав цю партію партією кон'юнктурників. Адже Кернес з Трухановим, депутатська група «Відродження» свого часу дуже активно співпрацювала з парламентською більшістю. Єдине що добре – вони відбиратимуть голоси у політичної сили Медведучка», – вважає експерт.

Володимир Фесенко припускає, що серйозну конкуренцію політичній силі Петра Порошенка складуть Святослав Вакарчук та Володимир Гройсман.

«Можливо, партія Петра Порошенка буде в парламенті. Хоч в разі успішного походу Вакарчука, Гройсмана – це питання. Адже обоє гравців мають високе просування по рейтингу. Щодо партії «Удар» – дуже сумніваюся. У Віталія Кличка слабкий рейтинг, пік довіри до нього у минулому», – коментує політолог.

Нагадаємо, соціолог Ірина Бекешкіна розповіла, які партії мають шанс подолати бар’єр у 5 %.

Loading...