Новини » Спорт 2 червня, 2019, 0:02
«Ліверпуль» – переможець Ліги Чемпіонів 2018/2019

У фіналі Ліги чемпіонів 2019 року «Ліверпуль» обіграв «Тоттенхем» 2:0.

Таким чином, «червоні» стали переможцями Ліги Чемпіонів УЄФА сезону 2018/19! Це 6-й трофей «мерсисайдського» клубу в своїй історії.

Ліга Чемпіонів. Фінал

1 червня. Мадрид. «Ванда Метрополітано»

Головний арбітр – Дамір Скоміна (Словенія)

Тоттенгем – Ліверпуль 0:2

Голи: Салах 2 (пен.), Орігі 87

Тоттенгем: Льоріс – Тріпп’єр, Вертонген, Алдервейрельд, Роуз – Сіссоко (Дайєр 74), Вінкс (Лукас Моура 66) – Аллі (Льоренте 82), Еріксен, Сон Мін – Кейн.

Ліверпуль: Аліссон – Александер-Арнольд, Матіп, ван Дейк, Робертсон – Хендерсон, Вейналдум (Мілнер 62), Фабіньо (Орігі 58) – ФірмІно, Мане (Гомез 90), Салах.

Як передає Футбол24, Ліверпуль забив після пенальті, призначеного Даміром Скоміною на 23-й секунді, що стало найшвидшим подібним рішенням рефері за всю історію фіналів Кубка європейських чемпіонів і в суто ЛЧ загалом.

Сіссоко якось незграбно висунув руку, і снаряд влучив у витягнуту кінцівку гравця Тоттенхема. VAR підтверджує, що це 11-метровий, хоча епізод такий: 50 на 50. Салах майстерно реалізував вирок – круглий просвистів над обличчям Льоріса.

Александр-Арнольд вистрілив здалеку – потужно і трохи не влучно. Оголена вболівальниця вибігла на поле, перервавши гру на деякий час. Сон відповів натяком на перший момент лондонців. Класний пас з глибини не завершився ударом чи виходом на самотнього воротаря, позаяк кореєць не зміг обіграти Александр-Арнольда один в один. Робертсон пройшов з центра поля, захисника Ліверпуля ніхто не зустрічав, але й партнери не дуже поспішали відкриватись. Ендрю наважився на дальній удар – Льоріс потягнув.

Нуднуватий перший тайм. Команда Клоппа надто легко все контролює: 8:2 за ударами, 2:0 за прицільними. Моментів, як кіт наплакав. До слова, Ліверпуль виграв усі свої 4 фінали Кубка чемпіонів, у яких забивав першим (1977, 1978, 1981 і 1984), а загалом лише 7 команд за останні 41 фінал змогли оформити камбек у вирішальній грі головного єврокубка.

«Червоні» розпочали і другий тайм з удару. Фабінью здалеку приклався, але не дуже вдало. Салах увірвався у штрафний Тоттенхема, хитнув опонента, проте влучив у Вертонгена з кількох метрів. Може, це розв’язані шнурівки завадили єгиптянину зіграти краще? Аллі аналогічно діяв у штрафному Ліверпуля – це ван Дейк холоднокровно заблокував удар. Фірміно уже на 58-й зійшов з поля. Оріджі, який приніс команді Клоппа путівку в Мадрид у півфінальній битві з Барселоною, отримав новий шанс.

Лукас Моура, герой іншого півфіналу, вийшов замість опорника Вінкса на 66-й. Це вже цікавіше рішення. Мілнер, який заміни Вейналдума, пробив після комбінації Мане і Салаха. Льоріс навіть не ворухнувся, проте м’яч розминувся з воротами. Згодом команди обмінялись швидкісними випадами з флангів, але ні ті, ні інші до ударів справу не довели.

Сон класно пройшов усіх захисників на ривку, але нідерландська стіна зупинила корейця. Ван Дейк дуже круто витримав бій швидкостей і в стилі легендарних італійських центрбеків вигріб м’яч ногою. Аллі декілька спроб виконав, однак не надто навантажив Аліссона. Сон здалеку та Моура з меж штрафного двічі за декілька секунд перевірили бразильця – і тут стіна. Еріксен закрутив у дальній кут зі стандарту на межі штрафного по лівому флангу – Аліссон ефектно тягне. Сон з кількох метрів не влучає у порожні ворота, хоча там і так офсайд.

Ліверпуль витримав натиск, відповівши голом Оріджі. Бельгієць зупинив м’яч на підбиранні після не зовсім вдалої гри захисників Тоттенхема та ідеально ніжно покотив у дальній кутик. Скоміна додав 5 хвилин, які вже нічого кардинально не змінили. Роуз та Сон ще спробували щастя, але цього Аліссона і Мессі з Роналду не пробили б сьогодні.

2019-07-21 11:55 :11