Новини » Світ 1 червня, 2019, 12:45
Президент Косова припускає референдум про об’єднання з Албанією

Президент Косова Хашим Тачі заявив, що, якщо ЄС буде продовжувати політику ізоляції, Пріштіна може розглянути можливість проведення референдуму про об’єднання з Албанією.

Про це він заявив в ефірі одного з косовських телеканалів, повідомляє Європейська правда з посиланням на канал Top-Channel.

Він підкреслив, що не полишив ідею «виправити історичну несправедливість» і приєднати до Косова Прешево, Медведжу і Буяновац (райони із албанським населенням на півдні Сербії). Ці райони разом з рештою Косова могли б стати частиною об’єднання з Албанією.

«Після постійних відтермінувань і дискримінації, які демонструють до нас Європейський союз і держави члени, думаю, нам слід серйозно подумати про інституційні кроки у відповідь. Треба дати зрозуміти, що якщо ЄС продовжить політику ізоляції і закривання дверей перед Косовом, ми потребуватимемо руху в бік формули національного об’єднання через рішення парламентів обох країн або через референдуми в Косово і Албанії» – сказав Тачі.

За словами президента, союз Албанії і Косова можливий як під «парасолькою Євросоюзу», так і в результаті об’єднання двох країн під «албанською парасолькою».

Президент Сербії Александар Вучич у відповідь на так заяви сказав, що Сербія буде реагувати серйозно, відповідально і рішуче, якщо дійде справа до референдуму про об'єднання Косово з Албанією.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-30 21:16 :14