Представник команди Зеленського проти оголошення дефолту в Україні

ZIK

Економічна ситуація в Україні зараз є дуже складною, адже за останніх п’ять років борги кожного українця зросли більше, ніж на 50 тисяч гривень. Але саме оголошення дефолту не стане вирішенням проблем, бо ніхто не пробачить Україні борги.

Про це в ефірі політичного ток-шоу «Народ проти» з ведучою Наташею Влащенко на телеканалі ZIK говорив експерт політичної партії «Слуга народу» Данило Гетманцев.

«Ми повинні бути відповідальними, тому президент зустрівся з оціночною місією Міжнародного валютного фонду. Це є дуже високим рівнем для того, аби підкреслити, що ні про який дефолт в Україні зараз не йдеться. Бо держава впевнена у виконанні своїх зобов’язань перед міжнародними партнерами», – сказав Гетманцев.

Хоча, за його словами, економічна ситуація, справді, зараз є дуже складною. Адже, кожен українець заборгував зовнішнім кредиторам чималу суму.

«За останніх п’ять років борг кожного українця зріс більше, ніж у чотири рази і сьогодні становить більше 50 тисяч гривень. Також ситуація складна тому, що 2019-2020 роки є піковими у погашенні зовнішнього боргу», – прокоментував він.

Але, він наголосив, також проблема полягає і в тому, що дефолт не є вирішенням проблем, бо ніхто не пробачить Україні борги.

«Те, що нам ніхто не буде списувати борги доводить 2015 рік, коли Україні так ніхто їх не списав. Була розписана розстрочка до 2040 року у вигляді, так званих, деривативів. Фактично, ми не могли сплатити ці гроші, тому було ухвалене таке рішення, чи воно було правильним, чи ні, я не знаю. Бо ми не можемо зараз давати оцінку, адже тоді були свої обставини для його ухвалення. Але так, чи інакше Україна дала зрозуміти нашим партнерам, що дефолту не буде», – додав Гетманцев.

Нагадаємо, заява бізнесмена Ігоря Коломойського щодо можливого дефолту з’явилася після того, як в Україну прибула місія МВФ і стало відомо, що Фонд може відкласти надання Україні чергового траншу через позачергові вибори і відставку уряду. У цих умовах Коломойський радить новообраному президентові «брати приклад з Греції»: замість того, щоб віддавати зовнішні борги, оголосити дефолт.

 

Читайте більше новин на тему: ЗеленськийLoading...