Новини » Політика 129

Оприлюднення стенограм із зустрічі політиків не є ноу-хау для України, – Цибулько

ZIK

В Україні зараз активно обговорюється текстовий опис зустрічі керівників парламентських фракцій та Президента України Володимира Зеленського. Але в Україні не вперше оприлюднили стенограму зустрічі політиків. Тому називати, це новим феноменом української політики, як це зробив Олег Березюк, є не доцільним. Адже у 2014 році вже був такий прецедент.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорив політолог Володимир Цибулько.

«Я не є експертом в порівняннях і кожного слова не пам’ятаю. Але зі стенограми, яку я переглянув, не побачив відмінностей. Також це є нормальним новим феноменом в Україні і політики повинні вчитися однаково говорити, як у закритому, так і відкритому просторі», – сказав голова фракції «Самопоміч» Олег Березюк.

Але, за його словами, щоб сказати, чи вона була цензурована, треба провести серйозну експертизу.

«Я переглянув загальний модус і настрій цієї розмови і вона була відображена в стенограмі. А з рештою нехай розбираються слідчі органи, якщо хтось хоче розслідувати. Я вважаю, що є корисним феноменом те, що всі члени розмови вимагали стенограму, а президент опублікував її. Адже будь-яка зустріч політика, тим більше в Адміністрації Президента, є його публічним виступом», – зазначив він.

Також він наголосив, що під час розмови було сприйняття і не було заперечень щодо пропозиції зміни закону про вибори. Але на наступний ранок все змінилось, бо це ж політика.

«Обговорювалося питання змін до закону про вибори у аспекті того, щоб вони увійшли в дію ще на позачергових виборах до ВР. Очевидно, що це зміни до існуючого, де би просто забиралася мажоритарна система і понижувався відсотковий бар’єр. Все решта залишилося б так, як воно є. І тому не було відвертого заперечення. Всі розійшлися, а вже наступного дня виявилися дуже принципові політичні позиції, що в політиці не рідкість. Бо сталість і постійність в політиці, на жаль, не є цінністю, зокрема, в Україні. Я думаю, для усіх була велика несподіванка, що АП таки оприлюднить стенограму. І це новий феномен української політики, я також за прозорість і постійність думок», – наголосив Березюк.

Натомість політолог Володимир Цибулько заявив, що в Україні не вперше оприлюднюють стенограму зустрічі політиків. Тому це не є прецедентом.

«Згадаймо історію із засідання РНБО у 2014 році, куди увірвалася якимось чином Юлія Тимошенко, котра наполягала на тому, що в Криму не треба застосовувати ніяких військ. Натомість, треба виводити звідти всі війська. І, власне, частина цієї стенограми була оприлюднена. Тому це ніякий не прецедент, що хтось щось приховує. Тим більше, що це не ноу-хау. Прикро, що пан Березюк має таку ж коротку пам'ять, як і, ймовірно, його виборець», – сказав Цибулько.

Нагадаємо, Олег Ляшко вимагає оприлюднити відео із зустрічі Президента Зеленського із керівниками парламентських фракцій, а також повну стенограму, оскільки та, яку оприлюднили в АП, є цензурованою.

Такої ж думки голова Верховної Ради України Андрій Парубій, який також сказав про те, що в оприлюдненій стенограмі зустрічі керівників парламентських фракцій та Президента України Володимира Зеленського, яка відбулася 21 травня і під час якої йшла мова про зміни до виборчого законодавства, є перекручення тексту та вилучені окремі речення.

Читайте більше новин на тему: Зеленський

загрузка...
загрузка...
Loading...