Зростання пенсії в липні: екс-нардеп звинуватив уряд у штучному заниженні соцстандартів

ZIK

Незважаючи на щомісячні розрахунки Міністерства соціально політики щодо фактичного прожиткового мінімуму, уряд уже не перший рік штучно закладає занижені соціальні стандарти.

Це заявив експерт із питань соціальної політики, колишній народний депутат (VI, VII скликань) Андрій Павловський у ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Пан Павловський зазначив, що регулярне підвищення пенсій у грудні та липні на 50-60 гривень особливо не вирішує проблему фінансової стабільності пенсіонерів, оскільки уряд від самого початку штучно занижує соціальні стандарти.

«Уряд уже не перший рік штучно закладає занижені соціальні стандарти, зокрема ту ж мінімальну пенсію. І це незважаючи на те, що Мінсоцполітики згідно із законом щомісяця вираховує так званий фактичний прожитковий мінімум, який дорівнює мінімальній пенсії за поточними споживчими цінами», – зауважив Андрій Павловський.

Відтак, підкреслив експерт, за даними Мінсоцполітики зараз мінімальна пенсія повинна складати не менше 3 тисяч гривень: «Ми бачимо, що в бюджеті закладена зовсім інша сума – 1,5 тисячі гривень, а це якраз вдвічі менше за фактичні показники», – констатував Андрій Павловський.

Як повідомляли раніше, економіст Андрій Новак пояснив, яка ситуація буде з пенсіями у випадку дефолту.

Loading...