Новини » Політика 31 травня, 2019, 12:52
Юристи помітили «дивні» норми у законопроекті Зеленського про імпічмент
ZIK
ZIK

У законопроекті Володимира Зеленського про процедуру імпічменту є певні «дивні» норми. Зокрема, там йдеться про те, що коли президент під час виконання процедури імпічменту сам подає у відставку, то сама процедура імпічменту закривається. Однак, у двох випадках зовсім різні правові наслідки для президента.

Про це в ефірі авторської програми Остапа Дроздова «Прямим текстом» на телеканалі ZIK розповів голова правління Центру політико-правових реформ, екс-нардеп Ігор Коліушко.

Запропонований Володимиром Зеленським законопроект про процедуру імпічменту передбачає, що для відсторонення президента від посади таку ініціативу мають підтримати 338 народних депутатів.

Натомість передбачено, що коли така ініціатива не набирає необхідну кількість голосів, то голова Верховної Ради повинен публічно перепросити у Президента.

«Там є і ще одна дивна норма. У законопроекті йдеться про те, що коли президент під час виконання процедури імпічменту сам подає у відставку, то сама процедура імпічменту закривається», – підкреслив Ігор Коліушко.

Однак, наголосив він, правові наслідки для президента, якого відправили у відставку, і того, який сам покинув свій пост, зовсім різні.

«Якщо він у відставці, то пожиттєво зберігає свій статус президента. До речі, такий прецедент був у Сполучених Штатах. Там один з президентів (Річард Ніксон – ZIK) подав у відставку під час виконання процедури імпічменту. Там за всю історію були лише 3 випадки оголошення імпічменту, а у нас все закінчувалось після зібрання підписів», – зазначила юрист Марина Ставнійчук.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді України законопроект про особливості припинення дії повноважень президента.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 22:22 :10