Новини » Економіка

Передвибухова ситуація: екс-нардеп заявив про катастрофу з пенсіями

ZIK

Надалі в пенсійному забезпеченні України буде ставати ще гірше, бо доходи 48% працездатного населення знаходяться в тіні. Якщо пенсіонер отримує 30% від того, що він заробляв, то це вибухонебезпечна ситуація.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат VI скликання Юрій Ганущак.

Пан Ганущак пояснив, що в Україні пенсія прив'язана до інфляції і росту середньої зарплати. Відповідно, похідним є запитання: яким чином вона може зростати, якщо в країні доходи 48% працездатного населення перебувають у тіні?

«Пенсійне законодавство – це теж математика. По соціальному страхуванню зареєстровано 52% з усіх працездатних, доходи решти – в тіні. А система нарахування субсидій, яка залежить від того, що вкаже роботодавець, ще більше стимулює залишатися у тіні. І от середня зарплата за розрахунками споживання виходить приблизно 16 тисяч гривень, а середня офіційна – 10 тисяч», – зазначив експерт.

Також, за його словами, «завдяки» невдалій роботі міністра фінансів Наталії Яресько найбільші видатки з бюджету – 165 мільярдів йдуть на дотацію Пенсійного фонду.

«Екс-міністр Яресько домоглася того, що ЄСВ зменшили в два рази, але завдяки цьому бізнес не влив гроші в економіку, а купив лексуси. І ми отримали діру в 100 мільярдів гривень», – сказав Ганущак.

Окрім цього, пан Ганущак переконаний, що надалі ситуація в пенсійному забезпеченні України буде ставати ще гірше. Він наголосив, що якщо коефіцієнт заміщення буде залишатися 0,3, це означає, що держава приречена на загибель.

«Якщо пенсіонер отримує 30% від того, що він заробляв, то всі експерти підтвердять, що це вибухонебезпечна ситуація. Менший коефіцієнт, ніж 0,4, не можна робити», – певен гість програми.

Як повідомляли раніше, у Мінсоцполітики пояснили, що «гальмує» введення накопичувальної пенсійної системи.

Loading...