live
Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Москві пройшли пікети на підтримку кримськотатарських активісток

У Москві 31 травня пройшли поодинокі пікети на підтримку кримськотатарських активісток Лутфіє Зудієвої і Муміне Салієвої.

Про це повідомляє Крым.Реалии з посиланням на Facebook однієї з учасниць акції, російської активістки Віри Лаврешіної.

Активісти тримали плакати з написами англійською: «# Лутфіє # Муміне» і «Я стою на знак солідарності з кримськотатарським народом».

Фото: Krym.org (RFE/RL)

За її словами, під час акції до активістів приєднався молодий чоловік, який катався на скейтборді поблизу. Лаврешіна написала, що він «сказав, що він кримчанин, що він за свободу кримськотатарського народу і категорично проти воєн і окупацій. Крим буде вільним!».

Як повідомлялося, Київський райсуд Сімферополя 31 травня визнав кримськотатарську активістку, дружину фігуранта другої Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Муміне Салієву винною в порушенні ст. 20.3 КоАП Росії (демонстрація символіки забороненої організації) і оштрафував її на 1000 рублів.

30 травня російські силовики затримали двох кримськотатарських активісток: правозахисницю і громадянську журналістку Лутфіє Зудієву, а також дружину фігуранта Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір», координатора ініціативи «Кримське дитинство» Муміне Салієву. Пізніше їх відпустили, відкривши адміністративні справи по ст. 20.3 КоАП Росії – демонстрація забороненої символіки.Loading...
Loading...
Loading...