Твердження, які висловив Шефір, є антиукраїнськими і, навіть, злочинними, – Микола Княжицький

Микола Княжицький. Фото: ZIK

Позиція, яку висловив в інтерв’ю Детектору медіа співвласник «Кварталу 95» Борис Шефір, є антиукраїнською і, навіть, злочинною.

Про в коментарі ІА ZIK зазначив народний депутат України Микола Княжицький.

«Це антиукраїнська позиція. Не знаю, чи в інтерв’ю (Бориса Шефіра – ред.) є ознаки державної зради, це вирішувати не мені, але є ознаки того, що, на жаль, коло новообраного президента твердо вважає, що українська держава з українською культурою і українськими цінностями – нікому не потрібна. Вони думають, що причина збройного конфлікту та війни з РФ полягає зовсім не через агресію Росії, що там адекватне та нормальне керівництво і достатньо цьому керівництву показати, що ми не захищаємо українську мову і війна на цьому припиниться. Очевидно, що це хибні, а з моєї точки зору, навіть злочинні твердження», – сказав Княжицький.

Народний депутат також пояснив, у чому небезпека таких висловлювань.

«Вони є надзвичайно небезпечними у тій політичній ситуації, яка зараз склалася. Особливо небезпечними вони є на фоні, на жаль, я б сказав навіть певної безвідповідальності українського політикуму, який не уявляє, у якій історичній ситуації опинився. Коли ми маємо агресію Росії, коли маємо президента і людей навколо нього, які без українських цінностей і розуміння того, як має розвиватися українська держава та українська нація, коли ми маємо, по суті, знищення нашої суб’єктності, тому що і з США, і з Європою, і з РФ у нас на сьогоднішній день немає теплих, хороших і партнерських відносин. Тому ми перебуваємо у дуже критичній ситуації», – відзначив депутат.

Микола Княжицький додав, що відповідальність за появу такого роду висловлювань і непевної ситуації в країні лежить також частково і на попередній владі.

«Але ми хоча би були переконані, що попередня влада, яка робила дуже багато помилок і результат виборів це підтвердив, все ж таки мала певне ідеологічне бачення нормального розвитку країни. Україна займала позицію не об’єкта, а суб’єкта міжнародних переговорів. І ми могли сказати, що у збройній агресії ми опираємося, але заповільно проводимо реформи. Думаю, що люди, які прийшли до влади і допускають такі висловлювання – це якраз і є наслідком повільних реформ і частина гібридної війни Росії», – сказав Княжицький.

Микола Княжицький також уточнив, що думки, висловленні у скандальному інтерв’ю, завжди були притаманні команді президента Зеленського.

«Ці люди завжди так думали і відверто говорять те, що завжди говорили. Просто, на жаль, українське суспільство, чий мозок інформували проросійські канали та російська пропаганда і різноманітні боти у соціальних мережах, не усвідомило небезпеки у якій воно опинилося. Це є свідченням дії інфантильності нашого суспільства і вина також і на нас, політиках, що ми у ці п’ять післямайданних років не змогли ефективно пояснити людям ті загрози, які стоять перед країною», – уточнив Княжицький.

Нагадаємо, співвласник «Кварталу 95» Борис Шефір, співавтор передвиборної програми президента України Володимира Зеленського, вважає, окрім іншого, що закон про мову потрібно скасувати, а квоти міняти.

Читайте більше новин на тему: ЗеленськийLoading...