Тема Всесвітнього дня без тютюну 2019 – «Тютюн і здоров’я легень»

Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Всесвітня організація охорони здоров’я в 1987 році оголосила 31 травня Всесвітнім днем без тютюну. Метою цього дня є активні дії, що сприяють зниженню поширеності небезпечної тютюнової залежності.

Щоденно курять майже мільярди осіб, про це повідомляє дослідження Action on Smoking and Health.

Латинська назва тютюну – Nicotiana. Рослину назвали на честь французького вченого і дипломата – Жана Ніко. Вважається, що саме він ввів моду на нюхання тютюну при французькому дворі. Однією із найбільш затятих цінителів тютюнового диму була королева Франції – Катерина Медічі.

Звичка куріння тютюну, найімовірніше, поширилася у середині 60-х років ХVІ століття. І тільки за якихось 150 років тютюн потрапив до Євразії й до Африки. Більше того, залежність від тютюну у світі невпинно зростала: через що минуле століття найменували як час епідемії куріння.

За даними ВООЗ, у ХХ столітті тютюн став причиною 100 мільйонів випадків смерті. Якщо теперішня тенденція збережеться, у ХХІ столітті від тютюну може померти мільярд людей. Уже до 2030 року число випадків смерті, пов’язаних із тютюном, перевищить вісім мільйонів на рік.

Згідно з дослідженням BAT Science, у тютюновому димі понад п’ять тисяч компонентів: до прикладу, чадний газ викликає проблеми з насиченням киснем у крові курців. Також у сигаретному димі є миш’як, ацетон, формальдегід тощо.

Щороку 31 травня ВООЗ і партнери відзначають Всесвітній день без тютюну, привертаючи увагу до ризиків для здоров’я, пов’язаних із тютюном, закликаючи проводити ефективну політику для зменшення масштабів споживання тютюну. Тема Дня 2019 року – «Тютюн і здоров’я легень».

Пройдіть тест: «У Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням – тест про куріння».

Loading...