Новини » Політика 31 травня, 2019, 10:57
Перше засідання РНБО під головуванням Зеленського: про що говоритимуть
Секретар РНБО України Олександр Данилюк. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Секретар РНБО України Олександр Данилюк. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У п’ятницю, 31 травня, члени Ради національної безпеки і оборони на нараді під головуванням Президента Володимира Зеленського обговорять питання енергетичної галузі, зокрема, вугільної промисловості, ядерної та газової енергетики.

Про це повідомив секретар РНБО України Олександр Данилюк, передає прес-служба РНБО.

«РНБО має фокусуватися на рішеннях, які дозволяють системно розв’язувати проблеми, що накопичилися в державі. Нам необхідно обговорити все без політики, зрозуміти, які є проблеми, і разом шукати відповіді», – зазначив Данилюк.

Як зазначається, під час наради йтиметься, зокрема, про готовність України до запровадження нової моделі ринку електроенергії з 1 липня. «Це дійсно може вплинути на підвищення тарифів, створити нестабільність. Рішення про запровадження ринку електроенергії вже ухвалено Кабінетом міністрів. Уряд нині не робить жодних кроків, аби проаналізувати ситуацію і сформувати позицію, чи потрібно відтермінувати його запровадження, чи ні», – сказав Данилюк, додавши, що під час засідання Радбезу відбудеться професійна дискусія.

Стосовно питання транзиту російського газу територією України секретар РНБО заявив, що це «виклик як з економічної, так і з геополітичної точки зору». «Є питання, чи буде Україна транзитером газу у 2020 році. Це питання як економічне, бо якщо цього не відбудеться, ми втрачаємо близько 3 млрд доларів, так і геополітичне, оскільки у разі, якщо Україна не буде транзитером газу, ми стаємо об’єктом, а не суб’єктом», – зазначив Данилюк.

Він також пообіцяв, що надалі у новому форматі відкритих дискусій на засіданні РНБО вирішуватимуться всі проблеми України, в тому числі і «щодо вирішення конфлікту на сході, і щодо звільнення заручників.

Читайте більше новин на тему: Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 18:05 :12