live

Парубій заявив про «перекручення» у стенограмі зустрічі голів фракцій із Зеленським

Зустріч Президента України Володимира Зеленського з керівництвом Верховної Ради та парламентських фракцій. Фото: president.gov.ua

В оприлюдненій стенограмі зустрічі керівників парламентських фракцій та Президента України Володимира Зеленського, яка відбулася 21 травня і під час якої йшла мова про зміни до виборчого законодавства, є перекручення тексту та вилучені окремі речення.

Про це під час ранкового засідання Верховної Ради України, яке транслює телеканал ZIK, заявив голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

«Але навіть із тими змінами, кожен, хто прочитав стенограму, може підтвердити чітко і відповідально – жодної домовленості про відкриті списки на нараді не було досягнено. Жодної!» – наголосив спікер.

Андрій Парубій заявив, що озвучена заява про начебто домовленість із головами фракцій про закриті списки, є відвертою неправдо.

«Прикро, що президентство починається із антиконституційних указів і починається з неправди. Це може прочитати будь-яка людина – більшість фракцій виступили за відкриті списки і не давали підтвердження на ідею Богдана про те, що необхідно зробити закриті списки», – акцентував голова Верховної Ради.

Андрій Парубій додав, що призначення голови Адміністрації Президента всупереч закону про люстрацію є «для всіх, хто від Майдану і до сьогодні боровся за зміни в країні, є ляпасом». Спікер зауважив, що хотів би почути думку громадських активістів з цього приводу, та додав, що якщо вони не скажуть своє слово, «говоритимемо ми».

Нагадаємо, 21 травня, відбулися консультації за участю Президента Зеленського та голів парламентських фракцій. Як повідомляли, Володимир Зеленський запропонував знизити прохідний бар’єр до ВРУ та скасувати «мажоритарку».

27 травня голова ВРУ Андрій Парубій вимагав від представника Президента України Володимира Зеленського у ВРУ Руслана Стефанчука не дискредитувати український парламент заявами про начебто досягнені під час консультацій домовленості щодо змін до виборчого законодавства. Він вимагав оприлюднити стенограму зустрічі.

30 травня була оприлюднена стенограма зустрічі президента Володимира Зеленського з керівництвом Верховної Ради та лідерами парламентських фракцій.

Стенограма зустрічі Володимира Зеленського з лідерами фракцій та керівництвом Верховної Ради показала, що депутати не давали прямої згоди на проведення виборів за закритими партійними списками. Раніше представник Зеленського заявив, що закриті списки учасники зустрічі підтримали.

Читайте більше новин на тему: Зеленський

Loading...