Новини » Політика 31 травня, 2019, 22:48
Не можна підтримувати ідею дефолту для України, – екс-міністр економіки
ZIK
ZIK

Дефолт для України є не питання української політики і не вибору українців. Адже держава загнана вже у дуже глибокі борги, і банкрутство їй загрожує з того моменту, як тільки країна втратить можливість ці борги обслуговувати. І не останню роль у цьому зіграла екс-міністр фінансів Наталія Яресько, яка домовилась про реструктуризацію боргу з Міжнародним валютним фондом ще у 2015 році. Але питання оголошення дефолту є останньою справою.

Про це в ефірі політичного ток-шоу «Народ проти» з ведучою Наташею Влащенко на телеканалі ZIK говорив міністр економіки України у 1997-1998 роках Віктор Суслов.

«Я вважаю, що ніхто не повинен підтримувати ідею дефолту в Україні. Адже він принесе в державу дуже великі економічні проблеми, і тому цього не можна допустити», – сказав Суслов.

Але, за його словами, справа в тому, що дефолт – це не питання української політики і не українського вибору. Адже Україна вже загнана у дуже глибокі борги.

«Об’єктивно нам дефолт загрожує з того моменту, як тільки Україна втратить можливість  обслуговувати ці борги. Бо вже сьогодні ми обслуговуємо борги за рахунок нових позик. Як тільки позики припиняться, дефолт настане, незалежно від того, хочемо ми цього чи ні. Тому я думаю, що зараз є правомірною постановка питання щодо пропозиції Коломойського тільки в одному сенсі: треба, не чекаючи дефолту, ставити перед нашими західними «друзями і партнерами» питання необхідності списання частини боргів для України», – прокоментував він.

Він наголосив, що подібна ситуація вже була у грудні 2015 року, коли офіційно про дефолт не оголошували, а Україна домовилась із кредиторами про розстрочку і часткове списання боргів. Але це потягло за собою інші наслідки.

«Україна отримала важкі зобов’язання, пов’язані з великими виплатами до 2040 року. Але фактично, не виконавши зобов’язань у 2015 році, ми допустили дефолт, хоча й не оголошували про нього. Бо попередньо провели переговори щодо часткового списання і реструктуризації боргів», – зазначив Суслов.

Однак, він сказав про те, що як тоді, так і зараз негативно відноситься до підписання угоди щодо реструктуризації боргу.

«Якщо в Україні розпочнеться економічний ріст більше чотирьох відсотків річних, ми повинні будемо віддавати 40 відсотків приросту нашим кредиторам. Це призведе до витоку мільярдів доларів. Є й інший варіант – це не рости в економічному сенсі і сидіти в ямі, як це робимо ми зараз. Тому пані Яресько фактично продала наше майбутнє», – вважає він.

Нагадаємо, заява бізнесмена Ігоря Коломойського щодо можливого дефолту з’явилася після того, як в Україну прибула місія МВФ і стало відомо, що Фонд може відкласти надання Україні чергового траншу через позачергові вибори і відставку уряду. У цих умовах Коломойський радить новообраному Президентові «брати приклад із Греції»: замість того, щоб віддавати зовнішні борги, оголосити дефолт.

 

Читайте більше новин на тему: дефолт

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 14:33 :40