Новини » Суспільство 31 травня, 2019, 16:15
На обід ходити з колегами, які не курять, – Супрун дала декілька порад, як кинути палити
Фото: EPA/CHRISTOPH SCHMIDT
Фото: EPA/CHRISTOPH SCHMIDT

Сьогодні, 31 травня, Світовий день без тютюну. До цієї дати в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун назвала декілька способів, як позбутися цієї шкідливої звички.

Про це йдеться на сторінці Супрун у Facebook.

«Є різні типи залежності від нікотину та різні шляхи, як їх позбутися. Поведінкова та соціальна залежність виникає, якщо куріння пов’язане з певними звичками або аспектами життя. Це може бути куріння за кавою, під час перерви на роботі або водіння авто. Щоб позбутися цього типу залежності, потрібно попрацювати над своїми звичками або замінити їх новими. Наприклад, каву – чаєм, сигарету за кермом – цукеркою або музикою, а на обід ходити з колегами, які не курять», – пише Супрун.

Також міністр пояснила про причину фізичної залежності від нікотину.

«Фізична залежність виникає через те, що нікотин здатен стимулювати в мозку вироблення ендорфіну. Щоб кинути курити, якщо у вас фізична залежність, потрібно «протриматися» без куріння хоча би місяць. Неприємні симптоми є тимчасовими та тривають зазвичай 3-4 тижні, доки організм не звикне до життя без нікотину. Якщо «синдром скасування» відбувається дуже важко, можна спробувати медикаментозну допомогу: наприклад, препарати нікотинозамісної терапії, які дозволяють полегшити неприємні симптоми. Зверніться до свого лікаря», – зазначила Супрун.

Психологічна залежність пов’язана із тим, що курець асоціює куріння з певними емоціями, думками та переконаннями. Часто люди курять перебуваючи у стані стресу, пригнічення або під впливом інших негативних емоцій. Крім того, цей вид залежності може бути пов’язаний з поширеними міфами про те, що куріння «заспокоює», «допомагає контролювати вагу», а також це «модно», «не дуже шкідливо».

У разі цього типу залежності важливо спершу усвідомити, що доволі безглуздо використовувати сигарети, щоб впоратися з почуттями.

Для початку невеликий алгоритм дій з чого розпочати:

  • знайдіть однодумців, обговорюйте свій план та досягнення з рідними чи друзями. Отримати пораду професіоналів можна скориставшись безкоштовним сервісом для людей, які хочуть кинути курити;
  • Знайдіть для себе вагому мотивацію; чітко сформулюйте, чому ви відмовляєтесь від куріння; запишіть цю причину на аркуш та причепіть нагадування на помітному місці;
  • оберіть конкретну дату та час, коли кинете курити, і підготуйте план.

Від куріння щороку у світі помирає близько 6 млн осіб, із них 600 тис. пасивних курців.

Нагадаємо, у Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням – тест про куріння.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 21:09 :42