Новини » Політика 31 травня, 2019, 19:12
Депутат із Литви закликав ЄС пообіцяти Україні перспективу членства у 2020 році
У ЄС планують скасувати «чорний список» країн з відмивання грошей та фінансування тероризму
У ЄС планують скасувати «чорний список» країн з відмивання грошей та фінансування тероризму

Литовський депутат Андрюс Кубілюс, який з липня буде представляти Литву у Європарламенті, закликав у 2020 році ухвалити декларацію з обіцянкою перспективи членства Україні.

Відео його виступу оприлюднила у Facebook народний депутат Ганна Гопко.

«Щирий друг України Андрюс Кубілюс – чи не його останній виступ у стінах Литовського Сеймасу як заступника голови комітету з питань європейської інтеграції. Уже з липня Андрюс як депутат Європарламенту буде і надалі просувати Європейський інвестиційний план для України», – йдеться у повідомленні.

Кубілюс, який є одним з промоутерів так званого «плану Маршалла для України» та ідеї надання Україні перспективи членства у ЄС в 2027 році, заявив, що бачить можливість ухвалення у 2020 році декларації, у якій би містилася обіцянка Україні щодо її перспективи членства.

«У 2020 році Німеччина перейме головування (у Євросоюзі. – Ред..)… І ми бачимо можливості, що під час німецького головування ми можемо ухвалити Берлінську декларацію за прикладом декларації в Салоніках 2003 року щодо інтеграції Західних Балкан», – сказав Кубілюс.

У 2003 році на саміті в Салоніках європейські лідери схвалили декларацію, у якій зафіксували перспективу членства Західних Балкан.

Кубілюс вважає, що у 2027 році, коли Литва вдруге стане головуючою в ЄС країною, можливо ухвалення рішення про майбутнє членство України, а також Грузії і Молдови, в Євросоюзі. За його словами, цьому сприятиме те, що до 2027 року у ЄС голосуватиме низка країн (Німеччина, Франція, Польща), які є зацікавленими у розширенні ЄС.

«Будьмо амбітними, будьмо реалістичними і робімо свою роботу. Балтійські держави можуть відіграти дуже важливу роль будучи найбільш проєвропейськими країнами у Європі», – зазначив він у своєму виступі, переклад якого подає Європейська правда.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 17:25 :51