Новини » Політика

Виклик для Президента: РФ намагатиметься заробити бали, звільняючи українських моряків, – Мусієнко

ZIK

РФ може намагатись отримати якомога більше балів із повернення українських моряків. Москва намагатиметься поставити питання звільнення наших громадян, взамін на економічні чи політичні поступки. Тож перед новим президентом постане виклик – як діяти у цій ситуації.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив керівник Центру військово-правових розслідувань Олександр Мусієнко.

Він розповів: щодо захоплених РФ українських моряків у нашої держави складається доволі сприятлива ситуація. Адже проміжне рішення Трибуналу з морського права зобов’язує Кремль повернути українських громадян та кораблі.

«У Росії є термін – до 25 червня. Якщо вона до цього часу не поверне, можна піднімати питання про введення додаткових санкцій», – наголосив Мусієнко.

Та водночас він зазначив: сумнівно, що РФ добровільно виконуватиме це рішення. Вона всіляко намагатиметься вибити з ситуації різноманітні привілеї.

«Вона може сказати: ми засудимо моряків своїм судом, а потім президент Росії їх помилує і моряків видадуть. Однак, зроблять це з якимось поступками – економічними або політичними. У нас же ж багато хто говорить, що потрібно налагоджувати з РФ якісь прагматичні стосунки», – зазначив експерт.

Тож він переконаний: Москва намагається вийти з цієї ситуації, набравши якомога більше балів.

«Вони порушили міжнародне право, незаконно та цинічно захопили українських моряків, а тепер ще й хочуть якихось умов. Тепер це є викликом для президента та його адміністрації – як виходити із цієї ситуації», – розповів Мусієнко.

Адже, на його думку, щодо цієї теми формуватиметься певний порядок денний. Під тиском міжнародного товариства РФ все ж буде змушеною реагувати на цей вирок.

«Море – дуже вразливе питання, до свободи мореплавства чутливо ставляться американці та британці. Росію, наприклад, можуть позбавити права звертатись до цього суду. До речі, вона часто подає до цього суду і іноді отримує рішення на свою користь», – зауважив керівник Центру військово-правових розслідувань.

Тож він зазначив: у цьому плані складається доволі сприятлива кон’юнктура, однак питання – як діятимуть у цій ситуації.

«Можливо, слід налагоджувати канал комунікації, адже, як я розумію, його зараз немає», – зазначив Олександр Мусієнко.

Як повідомлялось, 25 травня Трибунал ООН в Гамбурзі, створений у відповідності до Конвенції ООН з морського права, зобов’язав Росію негайно звільнити українських моряків та дозволити їм повернутися в Україну.

Читайте більше новин на тему: полонені моряки

Loading...