Новини » Політика 30 травня, 2019, 16:54
ВР провалила ініціативу на підтримку фермерства: Ляшко обізвав усіх «скотиняками»

У сесійному залі ВРУ забракло голосів для ухвалення законодавчої ініціативи на підтримку фермерства. Це викликало хвилю обурення у нардепа-радикала Олега Ляшка. Він обізвав депутатів «скотиняками» та пообіцяв «порозвішувати їхні морди на стовпах, щоб люди плювали».

Трансляцію вечірнього засідання ВРУ веде телеканал ZIK.

Депутати почали обговорення проект Постанови про подальшу роботу над законопроектом про внесення змін до статті 41 Конституції України щодо реалізації прав українських громадян на землю, збереження власності на сільськогосподарські землі в руках громадян України та сталого розвитку села на основі фермерських господарств № 6236-П ще під час ранкового засідання.

Зокрема, народний депутат, Герой України Юрій Шухевич застеріг, що багатьом депутатам байдуже, до того, що у майбутньому буде з українською землею та українцями. Він розповів про ситуацію у Латвії, де вся земля належить іноземцям, а місцеві мешканці перебувають у наймах, та переказав застереження одного зі своїх товаришів до українців не йти аналогічним шляхом, що призведе до обезземелення. Юрій Шухевич закликав забезпечити українських селян дешевими кредитами, щоб вони могли загосподарювати на своїй землі, а не кидати землю на вільний ринок, щоб її захопили іноземці.

Проте під час голосування проект закону підтримали лише 160 парламентарів із 226 необхідних для ухвалення рішення.

Голова ВРУ Андрій Парубій оголосив, що Рада не визначилася щодо підтримки постанови.

Після голосування лідер фракції Радикальної партії Ляшко із трибуни парламенту емоційно вимагав від спікера оприлюднити прізвища тих, хто не голосував, в офіційному виданні «Голос України». Ляшко не стримувався та застосовував непарламентську лексику.

«Ви до чого село, паразити, довели – і ви ще землю хочете продати? Я вимагаю від голови парламенту оприлюднити список тих, хто не голосував за землю для фермерів у парламентській газеті «Голос України». Я ваші морди повішу на кожному стовпі у кожному селі, на сільських базарах, на вокзалах, біля зупинок сільських, щоб люди читали, коли чекають автобус, і плювали у ваші морди за те, що ви не голосуєте! Хай у вас руки-ноги повідсихають за те, що ви сьогодні забираєте в українців майбутнє!» – кричав Ляшко з трибуни, завершивши свій виступ зверненням до колег – «скотиняки».

Як повідомляли, у грудні 2018 року народні депутати продовжили мораторій на продаж сільськогосподарських земель на рік, до 1 січня 2020 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 23:20 :12