Новини » Економіка 30 травня, 2019, 16:01
У Світовому банку пояснили, чому пропонують розблокувати ринок землі в Україні
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У Світовому банку закликали відрити ринок землі в Україні, заявивши, що це покращить продуктивність сільськогосподарських земель в Україні.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«В Україні – 33 млн га сільгоспземель. Це друге місце в Європі. І третина цієї території – дуже хороші родючі землі. Але продуктивність с/г в Україні становить 1/3 рівня Польщі, 1/6 рівня Німеччини. Україні необхідно відкривати ринок землі. Коли це буде зроблено, відбудеться суттєве поліпшення роботи галузевих секторів, портового зокрема», – зазначив керівник програм з інфраструктури та стабільному розвитку Світового банку Бахер Ель-Хіфнаві на Ukrainian Port Forum 2019 в Одесі у четвер.

За його словами, портовий сектор України не зможе гармонійно розвиватися без щільної роботи з регіональною владою, зокрема в частині користування землею.

«Ключовий момент для АМПУ, який стоїть на шляху розвитку портів, – це доступ до землі... В Україні дуже складно отримати доступ до землі, але найкритичніше питання – права на управління земельними ресурсами, оскільки без надання прав на управління земельними ресурсами АМПУ буде дуже складно підтримувати економічний розвиток муніципалітетів і країни загалом», – додав представник Світового банку.

Він також зазначив, що всі питання, які виникають під час взаємодії між портом і містом, зокрема екологічні, транспортні та інші, можна вирішити шляхом введення до керівного складу портових адміністрацій представників муніципалітету.

Зі свого боку в. о. голови АМПУ Райвіс Вецкаганс повідомив, що адміністрація планує продовжити переведення морських портів України на модель роботи «порт-лендлорд».

«Ми зі Світовим банком хочемо продовжувати перехід на модель «порт-лендлорд». Ми хочемо організувати керівництво портів, щоб коректніше планувати стратегію розвитку портів до 2028 року. Ми голосуватимемо за стратегію, і вона буде ухвалена... Також ми маємо завершити екологічну оцінку, я сподіваюся, протягом місяця», – зазначив Вецкаганс.

Як повідомлялося, наприкінці 2018 року АМПУ і «Порт Антверпен Інтернешнл» (APEC, Бельгія) підписали меморандум про взаєморозуміння, що передбачає проведення детального аналізу роботи українських морських портів і подальшу взаємодію для залучення інвестицій в їхній розвиток.

Нагадаємо, за оцінкою Світового банку, Україна щороку недоотримує $1 млрд через відсутність ринку сільськогосподарської землі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-19 22:04 :56