Новини » Світ 30 травня, 2019, 8:19
Що насправді було у звіті Роберта Мюллера
Роберт Мюллер. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Роберт Мюллер. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Той, хто насправді хоче зрозуміти, що сталося у 2016 році, повинен прочитати доповідь Роберта Мюллера.

«Втручання російського уряду у президентські вибори США 2016 року мало затяжну та системну форму», – написав Мюллер. Це допомогло «привілейованому кандидату Дональду Трампу виграти вибори та виставило в негативному світлі кандидата на пост президента Гілларі Клінтон», зазначає видання The Atlantic.

Кампанія Трампа «очікувала, що виграє від інформації, викраденої та оприлюдненої російською стороною», та «вітала» цю допомогу.

Немає достатніх доказів для звинувачення кампанії Трампа у злочинній змові з російською стороною. Проте «кампанія, що проводилася у соціальних медіа та злочинні операції ГРУ збіглися з серією контактів між посадовими особами Трампа та особами, що мають зв’язки з російським урядом».

Ці контакти були приховані за серією брехні, яку надавали як спеціальному адвокату, так і Конгресу. Кампанія Трампа успішно приховала багато з того, що трапилося у 2016 році. Спеціальний прокурор у деяких випадках «не зміг підтвердити свідчення свідків».

Через кілька годин після призначення спеціального прокурора для розслідування подій 2016 року, Трамп розпочав кампанію з його дискредитації. Перед тим він звільнив директора ФБР, який займався розслідуванням цих подій. Його перший наказ про звільнення спеціального прокурора було видано 17 червня 2017 року, через місяць після призначення Мюллера. За цим наказом прослідувало багато інших. Трамп наказав своїм співробітникам брехати щодо цих наказів.

Окрім зусиль, спрямованих на звільнення спеціального прокурора, президент розпочав громадські напади на розслідування, спроби здобуття контролю над ним, а також зусилля як у державному, так і приватному порядку, щоб заохотити свідків відмовитися від співпраці з спеціальним прокурором.

Перешкоджання слідству було відкритим та нахабним. Однак перешкоджання правосуддю не обов’язково має бути прихованим, щоб вважатися злочином. Важливим є наміри і саме про них має судити Конгрес, а не спеціальний прокурор.

Повний звіт рясніє деталями. Але у цьому вся суть. Російська влада втрутилася в американські вибори, щоб допомогти кампанії Трампа. Кампанія Трампа привітала допомогу та неодноразово брехала про неї. Вдала брехня перешкоджала пошуку відповідей на запитання, на які прагнуло відповісти слідство; врешті-решт, воно виявило недостатню кількість доказів для того, щоб дійти висновку про існування більш широкої змови. Президент Трамп публічно та приватно працював над тим, щоб зупинити розслідування.

Це факти. Які існують засоби правового захисту? Мюллер підкреслив у своєму прес-релізі: він не реабілітував президента. Відповідно до правил Департаменту юстиції, яким він підпорядковувався, він не міг вжити будь-яких необхідних дій.

Тим часом, адміністрація Трампа відмовляється вжити усіх необхідних заходів для запобігання втручанню у наступні президентські вибори. Питання про те, чому Росія так сильно бажала допомогти Трампу, залишається таємницею.

Мюллер стверджує, що зробив від себе усе можливе. Решта залежить виключно від Конгресу.

Переклад з англійської Оксани Вергелес,
для ІА ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-02 03:24 :42