Новини » Економіка 30 травня, 2019, 18:52
Ринок електроенергії – єдина умова виживання державних шахт, – Волинець
Вугілля
Вугілля

Справедлива ціна на вугілля дасть можливість вугільним підприємствам функціонувати і нормально розвиватися. Добитись цього можна завдяки запуску нового ринку електроенергії.

Таку думку висловив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, повідомляють «Українські новини».

«Проблема з львівськими шахтами – у них немає грошей. Зараз вугілля реалізовується за вартістю 2800 грн за 1 тонну. Середня собівартість по державних підприємствах Львівщині – 3500-4500 грн. Як можна в таких умовах виживати?», – наголосив Волинець.

На думку лідера профспілки, тільки нормальні ринкові ціни на вугілля дадуть підприємствам більше фінансування і допоможуть модернізувати шахти.

«З 1 липня в Україні запуститься новий ринок електроенергії. Це дозволить сформувати справедливу ціну на електроенергію і сировину, необхідну для її виробництва. Якщо ми говоримо про теплову генерацію, то це справедливі ціни на вугілля. Шахтарі, нарешті, зможуть отримати нормальні ринкові ціни, модернізувати свої підприємства. Запуск нового ринку з 1 липня, і як наслідок, підвищення ціни на вугілля українського видобутку до ринкового рівня – це єдина умова виживання державних шахт. Інших альтернативних варіантів допомогти шахтарям взагалі немає», – вважає Волинець.

Нагадаємо, в ніч на середу, 29 травня, на шахті «Лісова» ДП «Львіввугілля» стався обвал порід покрівлі, внаслідок чого загинули 2 людини. Через проблеми у вугільній галузі Президент України Володимир Зеленський скликав на п’ятницю, 31 травня, засідання РНБО.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 23:59 :48