Річниця Грибовицької трагедії: у прокуратурі Львівщини розповіли про перебіг судових розглядів

Грибовицьке сміттєзвалище. Фото: Миколи Тиса/ZIK

Сьогодні, 30 травня, у день річниці трагедії на полігоні у Грибовичах Прокуратура Львівської області прозвітувала про два провадження, відкриті за цими подіями. Йдеться про справу щодо трьох керівників ЛКП «Збиранка» та Юрія Гольця, який на той час очолював Управління житлового господарства ЛМР.

Про них під час брифінгу розповіла заступник начальника відділу Прокуратури Львівської області Христина Олійник, повідомляє кореспондент ІА ZIK.

«30 травня 2016 року було зареєстровано кримінальне провадження щодо трагедії на Грибовицькому звалищі. У грудні 2016 року його було скеровано в Жовківський районний суд. Воно стосувалося трьох осіб керівництва ЛКП «Збиранка»: директора, його заступника та начальника полігону. Їм була інкримінована службова недбалість, яка спричинила тяжкі наслідки та порушення правил екологічної безпеки. Їх звинувачують у тому, що вони забезпечували експлуатацію полігону без затвердженого проекту, також не вживали належних заходів щодо інженерної стійкості полігону, ущільнення його тіла, зокрема, перешарування ізолюючим матеріалом. Ці порушення підтверджені експертними висновками», – розповіла працівник прокуратури.

Також вона зазначила, що з часу скерування справи у суд відбулося більше 20 засідань, зокрема, допитано 33 свідків з числа працівників ДСНС, екологічних органів, міської ради, також працівників ЛКП «Збиранка».

«Заплановано допит ще 7 свідків. Таким чином буде заслухано всі докази сторони обвинувачення. Після цього буде заслухано позицію обвинувачених працівників звалища. Наступне засідання заплановано на 14 червня», – повідомила Христина Олійник.

Нагадаємо, що йдеться про керівник ЛКП «Збиранка» Богдана Горбаля, його заступника Бориса Плашенка та начальник полігону Олександра Куприча.

«Другий обвинувальний акт надійшов у лютому 2017 року у Галицький районний суд міста Львова стосовно начальника Управління житлового господарства ЛМР (Юрія Гольця, – ІА ZIK) за вчинення службової недбалості, що спричинила важкі наслідки. Ця посадова особа була відповідальна за діяльність ЛКП «Збиранка», а також уповноважений здійснювати контроль за вказаним підприємством. З часу початку процесу допитано усіх свідків сторони обвинувачення та враховано всі докази, однак у вересні минулого року стороною захисту було подано клопотання про призначення судово-економічної експертизи стосовно документального підтвердження матеріальної шкоди, яка інкримінована обвинуваченому. А це 1,33 млн грн. Суд задовольнив це прохання і призначив відповідну експертизу. Згодом відбулася зміна складу суду і призначено новий склад. Наступне засідання призначене на 12 червня», – зазначила працівник прокуратури.

Юрій Голець поки не визнає своєї вини.

«Обвинувачений поки не визнає вини. Але його думку з’ясовували ще перед поданням доказів. Також він повинен давати свідченні під час одного з наступних засідань. Покарання, яке він може отримати передбачає строк позбавлення волі від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні керівні посади», – підсумувала Христина Олійник.

Також вона відзначила, що згідно зібраних стороною обвинувачення документів було проведено аналіз посадових обов’язків чиновників ЛМР та структури мерії і виявлено, що саме до функції начальника управління належить здійснення контролю за роботою ЛКП «Збиранка» та на ньому замикається відповідальність.

Слід відзначити, що щодо Гольця відкрито ще одне провадження, яке стосується отримання ним неправомірної вигоди. Воно розглядається у Франківському районному суді м. Львова, але за весь рік засідання відбуваються лише з однією метою – продовження зобов’язань підсудному. Такі засідання проходять щодвамісяці з одним і тим же формулюванням. Що стосується інших фактів розслідування – жодного просування.

Натомість сам фігурант засвітився у черговому скандалі, як член комісії обласної ради, коли акцептував потрібні для її голови рішення. Йшлося про визнання на сесії обласної ради незадовільною роботи обласного ДАБІ, яке виявило порушення дозволів на будівництво з боку фірми, до якої причетний голова комісії Богдан Гагалюк.

Нагадаємо, сьогодні річниця трагедії на Грибовицькому звалищі. Докладніше про інші судові провадження та кроки щодо вирішення проблем, пов’язаних зі збором, переробкою та утилізацією ТПВ у матеріалі ІА ZIK: «Річниця Грибовицької трагедії: жодного вироку, закриття справ і нові скандали».

Loading...