«Ми – не міст. Українці повинні обрати бути Заходом чи Сходом», – Віталій Портников

Україну намагаються постійно зобразити якимсь мостом між Росією і Європою і журяться, як же це поганий Кремль не розуміє всіх переваг, які перед ним відкриються, якщо він дасть нам можливість відігравати роль моста.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook журналіст Віталій Портников.

Проте журналіст стверджує, що це зовсім не логіка мосту, а дещо гірше.

«Це логіка борделя, готовність поступитися принципами і майбутнім заради «спокійного і заможного життя». Логіка міщанина, а не громадянина. І саме в цій логіці українське суспільство жило з часів проголошення незалежності нашої країни, саме ця логіка перетворила Україну в одну з найбідніших країн Європи, країну-інваліда з патерналістським і інертним населенням. У той час, як наші сусіди, які не хотіли бути ніякими мостами, приєднувалися до НАТО і ЄС, покращували рівень життя, голосували за професіоналів і державників, а не за «червоних директорів», завідувачів базами і олігархічних ставлеників», – пише Портников.

Він вважає, що своїми вічними спробами стати мостом, українці постійно підписують своїй державі вирок з перервами на повстання, у той час, як Росії не потрібні жодні мости.

«Росія і сама має кордон з Євросоюзом, а зараз, коли вона будує нові трубопроводи, вона тим самим готується позбавити Україну і її транзитної функції – ось тобі і міст! Росії потрібно від України тільки одне – щоб Україна стала Сходом. Ні, не мостом між Сходом і Заходом, а просто Сходом. А ще краще – просто Росією. Адже ми «один народ»«, – наголошує журналіст.

Портников зазначає, що українцям потрібно зробити вибір на користь відмови від моста, і тільки так вона зможе себе захистити. Такий вибір доведеться зробити і президенту.

«Рано чи пізно українському президенту теж доведеться сказати те, що говорить президент Латвії: ми – не міст. Важливо буде, що він скаже після цього, чи буде він вважати Україну цивілізованим Заходом або авторитарним Сходом», – підсумовує журналіст.

Loading...