Новини » Політика 30 травня, 2019, 19:06
Лукавство Зеленського щодо Гройсмана: журналіст пояснив дії Верховної Ради
ZIK
ZIK

Жоден президент не мав у парламенті стовідсоткову владу, тож із ВРУ доводилося домовлятися. Натомість останнім часом були спроби вплинути на ВРУ, тому парламент «брикається».

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив керівник інформагентства «Главком», голова наглядової ради Інституту світової політики Віктор Шлінчак.

Віктор Шлінчак, коментуючи голосування у Верховній Раді України щодо відставки Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, зауважив, що український парламент останнім часом спробували «нагнути», тому він «брикається».

«І не тільки парламент, а й міністри, тому що це, мабуть, така зрозуміла реакція на риторику, яку дозволив собі Президент України, виступаючи під час інавгураційної промови. Я думаю, що якби ця риторика була трохи меншою, то кількість людей, які підтримували б ініціативи Президента, була б набагато більшою», – вважає Віктор Шлінчак.

Гість студії поділився підозрами, що з парламентом ніхто не працював, зокрема не вели розмову та не переконували перед тим, як внести президентські законопроекти щодо змін до виборчого законодавства. Так, команда Зеленського після його перемоги на виборах думала, що візьме Раду «нахрапом», зазначив Віктор Шлінчак, і що всі ініціативи, внесені Президентом, будуть проголосовані.

«Але я нагадаю, що жоден Президент не мав у парламенті стовідсоткову владу…, і з парламентом доводилося домовлятися», – зазначив він.

Віктор Шлінчак нагадав, як за президентства Віктора Януковича через кабінет «переговірника» Клюєва перед голосуваннями проходили десятки депутатів, які сумнівалися щодо голосування.

«Якби пан Зеленський аж надто хотів відправити Гройсмана у відставку за десять днів, які він при владі, думаю, можна було знайти тих людей, які проголосували б за цю ініціативу», – зазначив Віктор Шлінчак і додав, що очевидно сам Президент не дуже був зацікавлений у такому розвитку подій.

Нагадаємо, 20 травня у ВРУ відбулася інавгурація Президента України Володимира Зеленського. Під час інавгураційної промови він закликав Кабінет Міністрів України піти у відставку.

22 травня під час засідання Кабінету Міністрів України Прем'єр-міністр офіційно заявив, що йде у відставку.

23 травня відповідну заяву Володимира Гройсмана зареєстрували в парламенті.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що попросить Верховну Раду звільнити його з посади і продовжить роботу в «антикризовому режимі».

29 травня Комітет Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя рекомендував Верховній Раді визначитися шляхом голосування із заявою про відставку Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

30 травня ВРУ не підтримала проект постанови про відставку Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Читайте більше новин на тему: Гройсман

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-18 22:28 :56