Новини » Суспільство 30 травня, 2019, 23:05
Фільм «Будинок «Слово» запускають у повторний прокат

Найкращий, за версією українських кіноакадеміків, документальний фільм України 2018 року «Будинок «Слово» 6 червня знову вийде на широкі екрани.

Про це повідомляє прес-служба Держкіно.

«Документальний повнометражний фільм Тараса Томенка «Будинок «Слово» створений кінокомпанією Fresh Production Group за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Стрічку можна буде переглянути у Києві, Харкові, Луцьку та Житомирі», – ідеться в повідомленні.

Зокрема, фільм показуватимуть у Києв: кінотеатри «Жовтень» (6 – 19 червня); «Київ» (7 – 12 червня); «Ліра» (6 – 12 червня); у Харкову: кінотеатр «8 ½» (6 – 19 червня); Луцьку: кінотеатр «Адреналін» (6 – 12 червня); Житомирі: Місцевий Навколокультурний Простір (10 – 12 червня).

Як зазначається, 7 червня о 19.00 у Харкові в кінотеатрі «8 ½» та 8 червня о 17.00 у Києві в кінотеатрі «Жовтень» відбудеться перегляд фільму і спілкування з творчою групою.

«Будинок «Слово» отримав Третю національну кінопремію «Золота Дзиґа» в номінації «Найкращий документальний фільм».

Продюсери фільму – Юлія Чернявська та Олег Щербина, сценаристи – Любов Якимчук і Тарас Томенко, композитор – Алла Загайкевич.

Світова прем’єра «Будинку «Слово» відбулася на 33-му Варшавському кінофестивалі, де стрічка була представлена в конкурсній програмі. 27 жовтня 2017 року у Харкові пройшла національна прем’єра фільму. Міжнародним дистриб’ютором кінострічки є провідний сейлз-агент Journeyman pictures (Лондон).

Фільм розповідає знищення потужного мистецького руху, що виник у 1920-30-их роках у Харкові. В 66-ох квартирах будинку з назвою «Слово» жили найвідоміші українські митці – письменники, поети, художники, режисери. Навмисно зібрану в одному місці інтелігенцію протягом кількох років було репресовано, розстріляно чи перетворено на співців партії.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-21 17:28 :13