Новини » Економіка 30 травня, 2019, 14:43
Експерт спрогнозував кризу на ринку електроенергії після зростання тарифів
<nbsp;>

У вересні-жовтні через зростання тарифів на українському ринку електроенергії може настати масштабна криза. Держава не готова до впровадження нового енергоринку.

Про це у коментарі для «Фактів» розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко, повідомляє Апостроф.

За його словами, причиною кризи може стати різке зростання цін на електроенергію у зв’язку зі вступом в силу нових правил роботи енергоринку з 1 липня 2019 року.

«Реформа не готова. Причому не готова настільки, що може привести до масштабної кризи в електроенергетиці вже через 2-3 місяці. Ціна буде вищою, якість послуг при цьому не покращиться. Реальної конкуренції не буде», – вважає експерт.

Раніше про загрозу національній безпеці у зв’язку з можливим введенням нових правил роботи енергоринку повідомив в.о. глави СБУ Іван Баканов у своєму листі до Кабінету Міністрів України.

Перенести терміни введення нового оптового ринку рекомендували і міжнародні партнери – Всесвітній банк, ЄБРР, представництва Європейського Союзу та Європейського інвестиційного банку в Україні.

Водночас у Верховній Раді на розгляді знаходяться кілька законопроектів, які передбачають перенесення старту нових правил роботи енергоринку.

Як повідомлялось раніше, віце-президент Європейської комісії Марош Шефчович заявив, що першочерговими завданнями для нової української влади стане реалізація реформ у сфері економіки й енергетики, зокрема, швидка лібералізація ринку електроенергії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 22:22 :02