Новини » Політика 30 травня, 2019, 7:18
Експерт назвав референдум Зеленського «суперманіпуляцією»
ZIK
ZIK

Референдуми – це не норма прямої демократії, регулярно до них вдаються лише диктаторські режими, щоб утвердити свою владу. Це маніпуляція, якою можна протягнути будь-що, прикриваючись волею народу.

Таку думку  в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політолог Олександр Палій.

Він наголосив: від того, як на можливому референдумі поставлять питання щодо відносин з РФ, залежатиме результат голосування.

«Це питання може звучати як завгодно – як буде вигідно тим, хто організовуватиме цей референдум. Референдум – це суперманіпуляційна річ, якою можна, практично, протягнути все, що завгодно», – вважає політолог.

Він зауважив: уже були випадки, коли за один рік таке народне голосування демонструвало діаметрально протилежні дані.

«Референдуми – це не норма прямої демократії, у масовому порядку їх практично ніде в світі не застосовують. Як правило, до них вдаються диктаторські режими для того, щоб утвердити свою владу. Наприклад, так робив Гітлер», – наголосив експерт.

Він додав: кілька років тому у Нідерландах відбувся референдум щодо Угоди про асоціацію між Європейським Союзом та Україною. Однак, він мав «дуже локальне застосування» і проводився «раз на 10 років».

«Очевидно, що Зеленському і його команді ідея референдуму припала до душі, адже, в разі, якщо вони зрадять у відносинах з РФ інтереси України, їм буде необхідно прикритись народною волею. Тобто, щоб зрадили не вони, а український народ сам себе. Тому й піднімається ця тема референдумів», – переконаний палій.

Він наголосив: у світі існує єдина держава, яка застосовує референдуми на регулярній основі – Швейцарія.

«Вона одна із найбагатших, а все населення там тотально озброєне. Чисельність населення – 7 мільйонів, а армії – 1,5 мільйона разом із резервами. В кожного вдома лежить рушниця, автомат, у багатьох – кулемети. Навіть у декого є БТРи і переносні ЗРК. У цієї країни – давня історія мілітаристичного суспільства і чужинців вони не пускають. Людина може прожити там все життя і не отримати швейцарського громадянства», – підкреслив Олександр Палій.

Як повідомлялось, новопризначений голова Адміністрації Президента Володимира Зеленського Андрій Богдан допустив проведення референдуму щодо мирних угод з Росією.

Читайте більше новин на тему: Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 14:13 :29