Новини » Суспільство

Дослідники назвали нову причину вимирання неандертальців

Французькі вчені вважають, що вимирання неандертальців пов’язане зі зниженням народжуваності.

Про це повідомляє Naked science.

Перші представники роду homo, яких можна віднести до ранніх неандертальців, могли з’явитися в Європі понад 600 тисяч років тому, а останні з цих гомінідів вимерли приблизно 40 тисяч років тому. Навколо зникнення неандертальців йдуть запеклі суперечки у наукових колах. Хтось звинувачує в їх загибелі предків сучасних людей, а хтось – кліматичні зміни. Консенсусу досягли лиш стосовно розуміння того, що гени homo neanderthalensis продовжують жити в сучасних людей: предки сапієнсів змішувалися з неандертальцями.

Французькі дослідники запропонували нову теорію зникнення древніх гомінідів. На їхню думку, причину вимирання неандертальців варто шукати в зниженні народжуваності. Свої висновки експерти опублікували у виданні Plos One.

Фахівці розрахували, що при зниженні народжуваності у неандертальців на 2,7 % можна очікувати їх повного вимирання через 10 тисяч років. Спад народжуваності в 5 і 8 % приводить до вимирання через 6000 і 4000 років відповідно.

Висновки вчені зробили на основі даних комп’ютерної моделі, яка б показала, які зміни мають відбутися серед неандертальців, щоб їх чисельність впала нижче 5000 особин.

«Ми показуємо, що в довгостроковій перспективі незначна зміна рівня народжуваності у молодих жінок могла істотно позначитися на швидкості росту популяції в її довгостроковому виживанні», – пишуть дослідники.

При цьому вчені не можуть відповісти на питання про первісну причину спаду народжуваності. Однією з найбільш правдоподібних версій вони вважають брак продовольства в умовах конкуренції з предками сучасних людей. Також не можна виключати, що до зниження народжуваності могла привести гібридизація – змішування з homo sapiens.

Нагадаємо, науковці з'ясували, коли розділилися сучасні люди та неандертальці.

Loading...