Новини » Політика 30 травня, 2019, 18:39
Чому Гройсман хотів відставки з посади Прем’єр-міністра – версія Чорновола
ZIK
ZIK

Відставка була потрібна Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману для хорошого старту своєї виборчої кампанії.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Тарас Чорновіл.

Політолог, коментуючи голосування у Верховній Раді України щодо відставки Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, зауважив, що навіть якби парламентарі підтримали відповідну постанову, і прем’єр, і уряд нікуди б не поділися, а надалі виконували б свої обов’язки, проте у статусі в. о. урядовці не змогли б виконувати певні функції. Це, зокрема, загрожувало б зривом бюджетного процесу.

Тарас Чорновіл також зауважив, що нині ані Президент України Володимир Зеленський, ані чинна ВРУ не зможе сформувати новий уряд, адже це має зробити нова коаліція.

«Що ж до результатів у Верховній Раді. Насправді, кілька днів тому я думав, що настягують голоси за відставку Гройсмана на його особисте прохання. Гройсману це потрібно для хорошого старту своєї виборчої кампанії, тому що стартувати з позиції Прем’єр-міністра добре у будь-якій країні світу, крім України. В Україні стартувати на виборах треба з позиції опозиціонера. Опозиціонер, який у парламентсько-президентській республіці очолює уряд, якось не зовсім логічно звучить. Тому Володимир Борисович дійсно був у цьому дуже зацікавлений», – сказав Тарас Чорновіл.

Натомість, продовжив він, у відставці не була зацікавлена значна частина Кабінету Міністрів, а також ті парламентські фракції, які будуть іти на вибори, а Володимир Гройсман створюватиме «замішання» в їхніх рядах. Тарас Чорновіл пояснив, що до виборів чинний керівник уряду не зможе «розкрутити» власну політсилу настільки, щоб вона подолала прохідний бар’єр у 5%, а це означає, що він «відтягуватиме» голоси у БПП та інших політичних сил.

«Тому Гройсману теж створили певний момент – не задовільнили його побажання», – зазначив Тарас Чорновіл.

Нагадаємо, 20 травня у ВРУ відбулася інавгурація Президента України Володимира Зеленського. Під час інавгураційної промови він закликав Кабінет Міністрів України піти у відставку.

22 травня під час засідання Кабінету Міністрів України Прем'єр-міністр офіційно заявив, що йде у відставку.

23 травня відповідну заяву Володимира Гройсмана зареєстрували в парламенті.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що попросить Верховну Раду звільнити його з посади і продовжить роботу в «антикризовому режимі».

29 травня Комітет Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя рекомендував Верховній Раді визначитися шляхом голосування із заявою про відставку Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

30 травня ВРУ не підтримала проект постанови про відставку Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Читайте більше новин на тему: Гройсман

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 08:00 :17