Новини » Суспільство 30 травня, 2019, 15:49
Астрономи попереджають про загрози через ідею Маска про глобальний інтернет
businessinsider.com
businessinsider.com

Величезна кількість супутників для проекту глобального інтернету SpaceX Starlink може стати проблемою для дослідників космосу на Землю.

Про це повідомляє Новое Время з посиланням на Euronews.

«Поки каліфорнійська компанія SpaceX запустила лише 60 тестів супутників, а в найближчі роки підопічні Ілона Маска повинні будуть відправити на орбіту приблизно 12 тис. схожих космічних апаратів. Оскільки зараз у космосі перебуває трохи більше 2 тис. робочих супутників, цей проект стане безпрецедентним в історії освоєння космосу людиною», – йдеться у повідомленні.

За розрахунками астронома Сіс Басса з Нідерландського інституту радіоастрономії ASTRON, навесні, восени і влітку приблизно 15 супутників Starlink буде видно з Землі протягом трьох-чотирьох годин після світанку і до заходу.

«У залежності від того, наскільки яскравими є супутники, вони можуть мати великий вплив на видимість у нічному небі», – написав Басса у своєму Twitter.

Астроном Нестор Еспіноза з Інституту Макса Планка в Німеччині, зі свого боку, говорить: «Я думаю, що сам проект фантастичний. Незважаючи на те, що це більше схоже на фільм, мені здається, що зрештою Starlink трохи зіпсує нічне небо: зараз це звучить феноменально, але в кінцевому підсумку нам доведеться звикати бачити рої яскравих супутників».

Читайте також: Врятувати людство: з далекого 3300 року прибув чоловік з нерадісними новинами

Крім цього, через свою гладку поверхню і величезний панелі, супутники Starlink можуть стати сильним рефлектором сонячного світла, що в таких кількостях може призвести до надзвичайно яскравого світіння в небі.

Сам Ілон Маск відповів, що команда Starlink розбереться з проблемою відображення світла від супутників, тільки-но вони вийдуть на свою кінцеву орбіту і буде зрозуміло, наскільки вони яскраві.

Загалом, глава SpaceX не бачить проблеми в тому, що кілька тисяч нових супутників на орбіті можуть перегороджувати видимість наземним телескопам. Маск також додав, що

«На орбіті вже перебувають 4900 супутників, на які люди звертають увагу приблизно 0% часу. Ніхто не побачить Starlink, якщо не буде уважно дивитися на нього, і він справить ~ 0% впливу на досягнення в астрономії», – написав Маск у своєму Twitter.

Підприємець також додав, що вченим все одно доведеться встановлювати телескопи на орбіті Землі, оскільки щільні шари атмосфери перепиняють і дуже спотворюють зображення.

Крім звичайних оптичних телескопів, найважливішим інструментом дослідження космосу залишаються радіотелескопи, засновані на зчитуванні хвильового радіовипромінювання об’єктів.

Подібно до WiFi, телефонних веж і бездротових мереж, всі супутники є серйозним джерелом перешкод для телескопів і наукового обладнання.

«Повне сузір’я супутників Starlink, ймовірно, означатиме кінець для наземних мікрохвильових радіотелескопів, здатних сканувати небеса щодо незначних радіооб’єктів», – говорив астроном університету Свінберн Алан Даффі.

На думку вченого, глобальний супутниковий інтернет, який, як передбачається, буде доступний у будь-якій точці світу – це, звичайно, добре, але дослідження розвитку Всесвіту після Великого вибуху, а також вивчення того, як формуються і вмирають зірки – значно важливіше.

Алан Даффі вважає, що якщо проект Starlink справді реалізують і 12 тис. супутників SpaceX забруднять радіочастотний ефір навколо Землі так, як не було ніколи дотепер, – ученим доведеться встановлювати телескопи на віддалених частинах Місяця.

Читайте також: У мережі з’явилися фейкові «тарифи» на безкоштовний інтернет Ілона Маска

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 11:03 :12