live

Європарламент виступає за обрання глави Єврокомісії з лідерів партійних списків

Європейський парламент. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Депутати Європейського парламенту виступають за процедуру обрання на пост глави Єврокомісії лідера партійного списку. Європарламент хотів би завершити процес призначення якомога швидше.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Це демократична процедура, яка дозволяє громадянам висловити їх позицію щодо посади керівника європейської виконавчої влади. Ця позиція була підтверджена і посилена результатами нинішніх європейських виборів», – заявив голова Європарламенту Антоніо Таяні на прес-конференції в Брюсселі після виступу перед главами держав і урядів на неформальному саміті Європейської ради, присвяченому підсумкам виборів.

За словами Таяні, євродепутати не в перший раз висловлюються на користь системи spitzenkandidat і надалі наполягатимуть на неї в перспективі червневого саміту ЄС, де очікується більш конкретне обговорення призначень.

Він визнав, що главу ЄК призначають глави держав і урядів, але зазначив, що «на основі результатів виборів».

Таяні зазначив, що Європарламент хотів би завершити процес призначення як можна швидше.

Як повідомлялося, 26 травня в Європейському Союзі проходив четвертий і останній день голосування на виборах в Європарламент.

Нагадаємо, вибори в Євросоюзі почалися 23 травня. Всього право голосу у 28 країнах-членах ЄС мають 427 млн осіб. Отже, це другі найбільші за кількістю учасників вибори у світі після індійських.

На них повинні обрати 751 євродепутата. По кожній з 28 країн-членів зарезервовано чітке кількість місць в ЄС. Найбільше їх у Німеччині (96), Франції (74), Італії і Великобританії (по 73). Невеликі країни, як Кіпр, Люксембург і Мальта, мають лише по шість євродепутатів.

Офіційні результати у всіх державах ЄС будуть опубліковані тільки після завершення останнього дня голосування.

Loading...