Новини » Політика 29 травня, 2019, 16:25
В Україні може зірватися виробництво бронетранспортерів, – МОУ не приймає її в експлуатацію
БТР-4. Фото: ukroboronprom.com.ua
БТР-4. Фото: ukroboronprom.com.ua

Житомирський бронетанковий завод вимушено призупинив роботу цеху з виробництва корпусів БТР-4 через відмову військової структури Міністерства оборони України допустити до експлуатації техніку, корпуси якої виготовлені з бронесталі виробництва країн ЄС та НАТО.

Недопущення у виробництво європейських бронесталей спричинить проблеми і на інших заводах бронетанкового кластеру концерну, повідомляє Укрінформ з посиланням на прес-службу концерну.

«На ДП «Житомирський бронетанковий завод» призупинено роботу цеху з виробництва корпусів БТР-4. Це вимушене рішення прийнято керівництвом підприємства через відмову військової прийомки Міністерства оборони України допустити до експлуатації у військах БТР-4, корпуси яких виготовлені з бронесталі виробництва країн ЄС та НАТО, – йдеться в повідомленні.

Як повідомляють у прес-службі, ситуація пов’язана із проблемою у сфері стандартизації в ОПК, яка вимагає скоординованих дій Верховної Ради України та низки державних органів.

«Наголошуємо, що внаслідок позиції військової прийомки Міноборони та через досі чинні архаїчні норми стандартизації призупинено спеціально створену виробничу лінію на житомирському заводі. Ситуація виглядає абсурдною, адже бронесталь, з якої виробляються бойові машини у США, Німеччині, Франції, Великій Британії, Нідерландах, Бельгії, Польщі та інших країнах світу, визнано непридатними для української бронетехніки», – зазначається в повідомленні.

У концерні нагадали, що на ДП «Завод ім. В.Малишева», ДП «ХКБМ ім. Морозова» та ДП «Київський бронетанковий завод» також створені лінії з виробництва бронетранспортерів у зв’язку із запланованим розширенням серійного виробництва для українського війська.

«Серійне виробництво нових бойових машин залежить від поставок броньованої сталі і розраховане на її імпорт з країн ЄС. Адже єдине в Україні підприємство із зварювання корпусів з української бронесталі – приватне ТОВ «Лозовський ковальсько-механічний завод» – не спроможне задовольнити потреби українського війська», – попередили в концерні та закликали якнайшвидше вирішити проблеми стандартизації, зокрема щодо допуску у внутрішнє виробництво імпортних бронесталей.

Наразі, як повідомляють у прес-службі, ухвалене рішення здійснити позачергову перевірку «Житомирського бронетанкового заводу» у зв’язку зі зверненням працівників підприємства.

На час роботи комісії, з метою забезпечення її об’єктивності, директора заводу Ігоря Пшеничного тимчасово відсторонено від обов’язків.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 10:48 :35